Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Silnik 320 d 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 3 E46 Touring 320 d 150KM 110kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : układ kierowniczy
Posiadam auto rok czasu zrobiłem nim co prawda dopiero 15 tys km, auto ma w tej chwili 210000, przebieg sprawdzony w aso, z napraw wymieniony termostat w silniku i tyle, zapobiegawczo usuniete klapki na kolektorze ssacym znawcy wiedza o co chodzi. Ogolnie auto dla pewnej grupy ludzi troche z zyłka sportowego zacięcia, czyli dla mnie:) Ale do rzeczy. Zalety: bardzo czuły i precyzyjny układ kierowniczy ( dla porownania jechałem nową insignią i wydawało mi sie ze ma luz na kierownicy) w bmw ponad 200tys przebiegu i nawet nie ma porownania poprostu bajka. Swietne wyciszenie, silnik troche słychac przy przyspieszaniu ale mamy przyjemny pomruk, dynamika silnika wiecej niz wystarczajaca (troche żałuje ze nie kupiłem 330d bo to juz inna bajka) ale jest lepiej niz dobrze, spalanie 7-8 po miescie , 5-6 trasa, co do miejsca to wiadomo ze to model 3 i nie ma co oczekiwac ale jest swietna pozycja za kierownica, wygodne fotele dzieki twardemu zawieszeniu poprostu auto \"się czuje\" zimą boki przy 100km/h to nie problem zapewne duzy wpływ ma ten rozkład mas 50/50.napęd na tył w zime daje duzo radosci i frajdy i nie słuchajcie opini ze sie zle jezdzi, wrecz przeciwnie przy przyspieszaniu dociażana jest tylna oś, (tył ucieka kontra i gaz do dechy, bajka) Silnik na łańcuchu to kolejna zaleta, wykonczenie na wysokim poziomie. Z wad jak dla mnie, troche twarde zawieszenie na nasze drogi czuc kazda dziure, na poczatku to mi przeszkadzalo ale teraz juz sie przyzwyczailem, nie do konca precyzyjna skrzynia biegow, zbyt dlugi skok lewarka, audi pod tym katem wypada lepiej i chyba tyle z minusow. Auto swietnie sie prowadzi kusi depnieciem gazu, zakrety tym samochodem to bajka, prestiz marki i wyglad , mimo juz 8 lat auto przyciaga uwagę. Wczoraj odwiedziłem stacje diagnostyczna troche z obawa o aluminiowe zawieszenie i nasze dziurawe drogi ale zadnych luzow, wszystko jeszcze na oryginalnych czesciach, zobaczymy co bedzie dalej. Poki co auto bezawaryjne. Mam nadzieje ze ta opinia komus okaze sie przydatna, nastepnym autem napewno tez bedzie bmw ale juz z 3 litrowym silnikiem (czasem tej mocy brakuje:) Polecam niezdecydowanym, warto dopłacic i jezdzic dopracowanym autem, jak szukalem auta brałem pod uwage ople, fordy, vw, ciesze sie ze wybór padł na bmw i przy tej marce juz pozostanę

On - zużycie paliwa dla silnika 320 d 150KM 110kW [l/100km]

5,8