Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW Seria 3 E46 Touring 320 d 150KM 110kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : całokształt
Inne : nie wiem
auto kupione z Niemiec z przebiegiem 320000km, zadbany egzemplarz. Użytkuje go 10lat teraz przebieg dochodzi do 700000km. Samochód twardy, w znaczeniu wytrzymały, nie grzeszy miejscem w kabinie jak i bagażnikiem, jak na kombi jest mały, ale wiedziałem co kupuje. od początku: pierwszy rok używania super - spalanie na poziomie 5-6l/100km, max prędkość 240km/h bez problemu, potem awaria turbo, naprawa, ale to już nie to samo (podobno w Polsce nikt nie umie dobrze zregenerować i ustawić turbiny do nich), po wymianie turbo max 210km/h, spalanie większe 6-7l/100km. W drugim roku zacząłem budowę domu, co nim naciągnąłem przyczep z towarem nie zliczę. Super do ciągnięcia przyczepy, mieszczę się w kategorii B z przyczepą dmc 1370kg. Rok trzeci listwa kierownicza, wymiana na regenerowaną, też nie to samo co oryginał. Wymiana łożysk tył i pias przód. Założone poliuretany na zawieszenie (do dziś nie mam problemu z gumami, tulejami itd w zawieszeniu), wymiana sprężyn i amortyzatorów tył (o dziwo z przodu jeszcze są dobre). A sprężyn nie wymieniać na nowe (są gorsze jak stare) lepiej zregenerować. Rok czwarty, stwierdzono że nie działa sterownik od świec żarowych, nie grzeją. Nie naprawiłem tego do dziś, auto odpala nawet przy większych mrozach. Kolejne lata bez awarii i grubszych napraw. W 7 roku naprawa sprzęgła i dwumasy. Pierwsza stłuczka, dacia logan wjechała mi w lewe tylne drzwi. Drzwi do wymiany, dacia złamana-złom. Rok później transit wjechał mi w tył, rysy na zderzaku i wgniotek na klapie. Rok 8 poszło kółko pasowe na wale cała naprawa 1200zł. Rok 10 użytkowania, kostka od stacyjki ma luz, problemy z odpalaniem-można to zrobić domowymi sposobami. Ogólnie samochód trwały, nie najbrzydszy, dość mały, ciężki z dobrymi hamulcami. Komfort - wyposażenie jak w maluchu i jazda jak taczką. Na co dzień dojeżdżam do pracy, na działkę jeżdżę z przyczepą a także ciągnę nim jacht. Nie ma co narzekać choć brakuje mocy, pewnie turbo pada. Spalanie po 10 latach 7-8l/100km a z przyczepą 10-12l/100km.
ogólnie ok, choć nie ma porównania z 3litrowym, brak mocy ale to wina regenerowanej turbiny
mam manuala 5biegów, podejrzewam że lepsza jest 6biegowa
trzeba zainwestować w poliuretany, sprężyny regenerować nie wymieniać na nowe, listwa kierownicza (też chyba kiepsko regenerują, albo ja tak trafiłem), amortyzatory tylko dobre-oryginały, łożyska tył tylko dobre (kłopotliwa wymiana), piasty przód mogą być gorsze, wymiana bardzo prosta
rdza bierze przednie błotniki (czy jest ktoś komu nie bierze) po za tym super, od spodu nic
co mam napisać, ma szyby, dookoła
wszystko na miejscu, choć nie polecam dla wysokich i bardzo wysokich
super sprawa grzane fotele i ogrzewanie szyby czołowej ( z webasto to pewnie by było jeszcze lepiej)
mały jest
raczej dobrze, nowe to nie jest
ceny części przystępne, choć są rzeczy na które trzeba wydać
super jakość jak na 18latkę, trochę plastiku ale dobrej jakości, nowe mają więcej
elektryka się nie psuje, no nie mam co napisać
10 lat jazdy i może z 5000 włożone, nie jest źle, dużo można samemu zobić

On - zużycie paliwa dla silnika 320 d 150KM 110kW [l/100km]