Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

marcardg, 13 lat temu
Silnik 330 Xd 204KM 150kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 3 E46 Touring 330 Xd 204KM 150kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : Niestety zero pozytywów ale nie jestem fanem marki tylko klientem szukającym dobrego auta więc pewnie dlatego.
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Zawieszenie
Za 33000zł auto mało komfortowe,choć to po częsci wina 17calowych felg i naszych dród,ale reszta niemców lepiej sobie radzi z zawieszeniem,napęd 4x4 okazał sie przydatny ale kosztowny w utrzymaniu bo przegóby z przodu rozlatują sie każdemu standardowo w okolicach 200tyś.Głośny silnik ze wzgledu na złe przełożenia skrzyni w dolnych wartościach słaby i wolny,dopiero potem zaczyna sie budzic.Spalanie srednio 11 litrów przy tych cenach ropy tez bez rewelacji gdyby jednak była większa moc mozna zaakceptować ale jej niestety nie ma!Mam wersje po lifcie z ładnymi skórami ale ta stara deska i zegary z czasem przestaja się podobać.Nie chcę już dalej przytaczać swoich wrażeń za te pieniążki można jezdzić niezawodnym accordem który pali 7litrów a komfort bez porównania,no ale sa zapatrzeni wielbiciele BMW których nie przekonam .
Jak na przebieg 197000 straszny klekot,poci sie już po spodem na uszczelkach,jeżdziłem lepszymi i mocniejszymi dislami...
Zle zestrojone przełożenia,przy nizszych obrotach i prędkościach dośc słaby jak na 200KM,potem powyżej 100km/h lepsza elastyczność.
w zakrętach dobry bez zarzutu,napęd na 4x4 zimą pomaga ale nie wolno oczekiwać cudów bo jak zarzuci to i kolce by nic nie pomogły.Na felgach 17cali i polskich drogach resorowanie i komfort powiedzmy ze jeden z gorszych w tej klasie.
Jak na kombi jest w miare bo to przecież nie takie duże auto.
Jak to w BMW...
nie miałem problemów
Z przodu o niebo lepiej niż w piatce w podobnych latach z tyłu ...wszystko zależy kto siedzi z przodu ;)
Strasznie klekocze w korkach w trakcie postoju można ogłuchnąc,trzęsie sie całe auto,w trasie troche lepiej.
Faktem jest ze chocby cisnąc nim 180km/h non top cięzko spalic powyzej 12 litrów ale jakbyś się nie starał ponizej 9 litrów nie ma opcji.Generalnie pali mi 10,5 z tym ze w wiekszości trasa,przy tych cenach ropy powiedzmy ze nieciekawie a mocy nie ma w nadmiarze.
Bez komentarza,cęści i serwis drogi ale to akurat wie każdy.
Problemy z kluczykami i centralnym
Rozleciały sie przegóby z przodu,koszt jednego 1500zł a są 4szt.Bmw nie ma doświadczenia w przednionapędowych autach więc rozumiem ;) ale z tego co wiem to norma w XD.Problemy z abs,siadaja czujniki.

On - zużycie paliwa dla silnika 330 Xd 204KM 150kW [l/100km]

10,3