Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Cabrio E93

Jasio, 5 lat temu
Silnik 320i 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Cabrio E93 320i 170KM 125kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : zapewne to wina poprzednich prac ale auto posiada słaby lakier, dość łatwo schodzi klar i jest podatne na zarysowania
Samochód użytkuje na codzień od ponad dwóch lat. Dokonane naprawy uznać mogę za standardowe. Zawieszenie, hamulce płyny etc. Przez moment pojawiło się tzw ciągnięcie skrzyni na trzymanym hamulcu przy biegu D ale ustało po wymianie oleju w skrzyni wraz z misą. Jedyny odczuwalny przeze mnie problemem w tym samochodzie wynika z wybranego silnika. 2.0 benzyna to za mało aby skutecznie rozpędzać ten ciężki przez wzmocnioną konstrukcje wóz ( a może mam złe przyzwyczajenia z poprzednich aut z większymi motorami?). Niezależnie jednak od braku mocy silnik ten pracuje po prostu za głośno. Zdecydowanie bardziej polecam 2,5 lub 3.0 benzynę. Diesle z przyczyn oczywistych radzę odpuścić chyba, że ktoś lubi czuć ciągle frytki jadąc bez dachu w słoneczny dzień. Nie zawiodłem się na tym samochodzie i kupiłbym go ponownie tylko, że z większym motorem. BMW nie zawiodło także co do elektryki i uszczelnienia dachu wszystko pracuje płynnie i bezawaryjnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320i 170KM 125kW [l/100km]

10,7