Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

bruno, 7 lat temu
Silnik 320i 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320i 150KM 110kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo niskie spalanie, na trasie podmiejskiej, przy szybkości 80-90 km/h ok. 6l/100km; autostrada 7,5 l/100km przy szybkości ok. 135 km/h
Zawieszenie : wymiana amortyzatorów przednich
Jeden z lepszych samochodów jakim jeździłem. Kupiłem go jako 5 letni z obawą, czy nie wydrenuje mi kieszeni. wiadomo samochód po przejściach, o których nikt nie chce mówić. przez 5 lat przejechałem niewiele, bo ok 65 tys. km. Samochód sprawował się bez zarzutu. Bardzo wygodny z przodu, z tylu dość miejsca dla 2 osób. Bagażnik duży choć z uwagi na głębokość trochę nieustawny. Brak koła zapasowego (brak miejsca), ale na szczęście nie miałem z tego tytułu żadnych zdarzeń. Duży plus za silnik. Moc przy tej masie wystarczająca i nawet z pełnym obciążeniem, dało się przyspieszać, choć trzeba go trochę wkręcić na obroty. przy przeciętnej eksploatacji, mając na uwadze masę i komfort jazdy zużycie przeciętne w jeździe mieszanej nie przekroczy 8,5l/100km. Zdecydowanie polecam.
Biorąc pod uwagę masę pojazdu, 150KM nie jest rewelacją, ale dość dobrze sobie radzi, bez nadmiernego apetytu na paliwo, czym mnie pozytywnie zaskoczył. nie hałasuje nadmiernie nawet przy szybkościach ok. 160 km/h
Bardzo dobrze pracuje, ale czasami trudno wchodzi 1 bieg - podobno częsta przypadłość tego modelu.
Klasyczny, tylny napęd daje duży komfort podróżowania. Dzięki kontroli trakcji, nawet warunki zimowe nie były problemem.
Jedynie widoczność do tyłu trochę ograniczona z uwagi na wysoki koniec bagażnika, ale dzięki lusterkom i czujnikom cofania "zero" problemów.
Bez problemowa obsługa - bardzo dobrze poukładane wszystko na tablicy i kierownicy.
Klimatyzacja automatyczna, dwustrefowa radzi sobie w każdych warunkach.
Bardzo dobrze wyprofilowane siedzenia tak z przodu jak i z tyłu. Trzecia osoba z tyłu ma tradycyjny problem z kanałem, ale poza tym dość miejsca na nogi i głowę.
Silnik na wet na wysokich obrotach nie jest zbyt głośny. Reszta zależy od opon. Jazda z szybkością do 140 km/h nie jest uciążliwa. powyżej 150 km/h trzeba pogłośnić radio.
Jak na samochód klasy średniej, o dużym komforcie jazdy - niewielkie. Przeciętne spalanie przy przewadze jazdy miejskiej ok. 8,6l/100km.
Z perspektywy tych 5 lat użytkowania bardzo dobra.
Poza wymaganymi wymianami oleju i filtrów w serwisie BMW (ok. 850 PLN na 20 tys. km), wymiana świec też w serwisie (na 50 tys. km) za ok 500 PLN i pióra wycieraczek za ok. 150 PLN oraz wymiana klocków ok. 250 PLN w zaprzyjaźnionym warsztacie
niestety wynikłą konieczność wymiany amortyzatorów z przodu - 1600 PLN w zaprzyjaźnionym warsztacie,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320i 150KM 110kW [l/100km]

7,9