Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

Bunia, 3 lata temu
Silnik 320i 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320i 150KM 110kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Inne : Błędy wyskakujące
Ogólnie auto polecam. Szukałem auta pod LPG że względu na ilość kilometrow które przejeżdżam. Instalacja założona poprawnie w warsztacie który się zna na tym, nie mam problemów pomimo valvetronica. Regularny serwis gazu co 10 tys km. Auto bierze olej w zależności od jazdy w trasie przy prędkości 140 km/h około 300ml na 1 tys. Da się z tym żyć minusem jest elektroniczny czujnik oleju. Wymieniłem amory i tarcze z klockami. Czasem jakiś błąd potrafi wyskoczyć, jak wilgoc się pojawi. Posiadam exel w którym wpisuje wszelkie opłaty w tym UBEZPIECZENIE (1000ZL) przeglądu gazu 3 razy w ciągu roku (450zl) koszty wymiany oleju wymieniam co 10-12 tys. Czyli też z trzy razy w roku (130 zł olej motul plus 50 zł wymiana =540zl) filtry wszystkie , koszt utrzymania auto to około 400 zł miesięcznie, przy czym sam potrafię pogrzebać się w aucie, tarcze klocki wymienię filtry, do silnika się nie pcham. Koszty podzielone przez ilość miesięcy posiadania auta. Dodam że dbam o auto. Dużo zależy od kupionego egzemplarzu 3 razy w Polskę jeździłem żeby znalesc odpowiedni model. Do tego auto ma 12 lat to czego oczekiwać wszystko się zużywa. Do zrobienia z czasem mam łożyska tył niego wału poprzedni właściciel nie wpadł na to żeby kiedyś wymienić olej po kupnie też tego nie zrobiłem teraz czeka mnie wydatek 1400 zł. Problemi bmw też bywa pompa vacum miałem problem z hamulcami mechanik stwierdził pompa do wymiany 500zl, wystarczyło że wymieniłem płyn hamulcowy problem znikl. Nikt na to nie wpadł z poprzednich użytkowników po przeglądach gwarancyjnych żeby wymienić.
Bierze olej, sporadycznie wyskoczy jakiś błąd, zazwyczaj znika. Jeżdżę do warsztatu który specjalizuje się BMW to mówią że poprostu ten model tak ma.
Czasem problem z wrzuceniem jedynki i wstecznego.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, czuły
Trzeba dbać o filtry i ozonowanie żeby wilgoc się nie zbierała. Miałem problemy z nie przyjemnym zapachem raz do roku zdejmuje schowek i psikam parownik specjalnym preparatem i problem znikł. Przypadłość tego modelu
Żeby nie szyber dach który man byłoby 5 przy większych prędkościach trochę szumi
Jak się chce mieć dobre auto to trzeba dbać, nie musi się psuć żeby płacić na auto.
Czasem trzeba zainwestować w części żeby dwa razy nie wymieniać. Nie ma drogi na skróty. Wiadomo każdy chciałby zapłacić mniej :)
Czasem wyskakujące błędy najczęściej na przełom zima/wiosna i jesien/zima. 2 razy zdarzyło mi się że postojowe przestało świecić, pojechałem do pracy zagrzałem silnik wilgoc gdzieś odparowała błąd zniknął, cieknącą pompa vacum uszczelka, uszczelka misy olejowej, wspomaganie się poci
Oceniam 12 letnie auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320i 150KM 110kW [l/100km]