Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

E90CB, 2 lata temu
Silnik 325i 218KM 160kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 325i 218KM 160kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Maksymalna ocena odnosi się do użytkowania przez 10 tys km. Nie wiem jak będzie dalej, mam nadzieję, że tak samo:) Dobrze wykończony (poza łuszczącym się plastikiem w paru miejscach), bardzo wygodny a przy tym zwarty samochód. Dobre osiągi przy akceptowalnym spalaniu, atrakcyjny wygląd (mam nieco ładniejszą wersję niż przeciętne e90), wystarczająco pakowny przy kompaktowych rozmiarach. Póki co bezawaryjny.
Mega kultura pracy, R6 brzmi bardzo ładnie, fajnie się wkręca. Nie urywa d...y przyspieszeniem przy niższych prędkościach, za to powyżej 140 naprawdę robi robotę. Takie moje subiektywne odczucie. Przy tym można nim jechać naprawdę oszczędnie w trasie. W mieście nie ma cudów, 2,5 R6 musi spalić.
Mimo, że przyzwyczaiłem się do automatu w innych samochodach to tutaj manual robi swietną robotę. Skrzynia chodzi perfekcyjnie, zachęca do zabawy, świetnie zestopniowana. Niskie obroty przy wysokich prędkościach na 6 biegu.
Samochód klei w zakrętach świetnie, oczywiście na mokrym trzeba się pilnować bo może obrócić:) Wspomaganie kierownicy nastawione na sportową jazdę, przy manewrach dla wielu zbyt małe ale w zakrętach jest super.
Zero rdzy, ładny wygląd, wszystko ok.
Nie zauważyłem żadnych minusów w tym temacie.
Wnętrze proste, łatwe w obsłudze. Minus za mało praktyczny tunel środkowy. Nawet telefon się ledwo mieści. Tutaj mogło być lepiej.
Działa jak trzeba.
Z przodu jest super zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Z tyłu myślałem, że będzie ciasno a jest naprawdę nieźle jak na ten segment i tylny napęd.
Silnik jest super wyciszony. Szum powietrza przy wyższych prędkościach na niezłym poziomie.
Póki co samochód generuje tylko koszty eksploatacyjne więc daję 5.
Samochód spełnia moje oczekiwania jako samochód do codziennego użytkowania a jednocześnie dający frajdę i przyjemność z jazdy przy akceptowalnych kosztach utrzymania.
Tak jak pisałem, zrobiłem 10 tys i póki co wszystko jest super. Zobaczymy co dalej.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 325i 218KM 160kW [l/100km]