Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

Paweł, 4 lata temu
Silnik 316d 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 316d 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Auto jest zwarte, świetnie trzyma się drogi, jest solidnie wykończone, dla 2 osób lub 3 auto ma wystarczająco dużo miejsca w środku. Silnik jest fenomenalny już seria dawała wrażenie mocniejszej. Po modach 220km i 473nm daje RADOŚĆ z jazdy :). Mankamentem są koronki abs (zapalające się czujniki) ale do zrobienia. 5 gwiazdek należy się po przesiadce z vw passat b6 to BMW jest 3 klasy wyżej.
Jednostka n47 ta sama co w wersji 184km, dłubnięta na 220km i 473nm daje solidne odepchnięcie. Silnik pracuje cicho i równo zero wycieków. Kultura pracy dużo wyższa niż m47 i 163km. Polecam ten motor.
Manual ale ma fenomenalnie długie biegi. NA 4 biegu auto jedzie 180km/h i kręci do 4600 obrotów. Przy spokojnej jeździe i 120km/h na 6 biegu 2000 obrotów. Skrzynia rewelacyjna przystosowana do podnoszenia mocy.
Zakochałem się. Poprzedni passatb6 to przy tym wóz z węglem. E90 prowadzi się jak przyklejone, co prawda zawias to oryginalny m pakiet ale nie jest obniżany i stabilizator też standard. Szok !
Lakier srebrny, na którym widać sporo otarć i rysek. Jest słabszy niż w VW poprzednim aucie. Póki co jest ale może za kilka lat czarna folia ?
Dla mnie widzę co trzeba, auto jest małe więc łatwo się nim manewruje, czujniki parkowania plus grafika na duzęj Navi dają radę. Świetne jest lusterko pasażera gdy pdoczas wstecznego obniża się aby widzieć linie parkingowe. Majstersztyk :)
Trochę brakuje schowków ale nie ma co narzekać. Cup holdery z deski są spoko pomysłem. Bardzo wygodny jest I drive i sterowanie nawigacją z podłokietnika. Mega. Umiejscowienie NAVI pod daszkiem na wysokości zegarów REWELACJA :)
Przy sprawnej klimie nie ma co narzekać jest nawet za zimno latem :)
Jak na gabaryty auta, w środku jest na prawdę sporo miejsca. Nie jest to seria 5 ale jest wygodnie.
Największy mankament tego auta. Ponad 130-140km/h i słychać już opory powietrza i świsty. Czasami sprawdzam zamknięcie szyb bo jest tak głośno (160 i więcej). Zrobiłem wydech MGMotosport i dźwięk v6 benzyny rekompensuje mi te szumienie.
BMW to BMW nie ma taniej chińszczyzny. Jednak jest sporo części używanych oem bmw więc przy wymianach jest dobrze. Za to spalanie to bajka. Przed modami spalanie okolo 7l Po modach spalanie 5.9 litra w aucie które ma 220km jakieś 7s do setki (jeszcze sprawdzę) oraz spokojnie rozpędzi się do 250km/h
Ja kupiłem w dobrej cenie z racji wersji 3i6d zrobiłem mody i tak jestem do przodu o 5k do wersji 184 czy 204 (3.0) oraz 100k km przebiegu mniej mam.
Koronki abs denerwują, wyciekający płyn ze spriskwiaczy xenonów.
Brak jakich kolwie większych napraw mimo mocy 220km/473nm

On - zużycie paliwa dla silnika 316d 115KM 85kW [l/100km]