Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

anonim, ponad rok temu
Silnik 318d 122KM 90kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 318d 122KM 90kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania oraz niezawodność.
Inne : Trzeba często zmieniać olej.
Mój egzemplarz został zakupiony w polskim salonie oraz jestem jego pierwszym właścicielem. Od czasu zakupu nie miałem z nim żadnych większych problemów. Moja wersja wyposażenia nie należy do najbogatszych (halogeny, manualne fotele materiałowe, manualna skrzynia biegów, standardowe audio), ale też nie do najbiedniejszych (podgrzewane fotele, cupholdery, radio profesional, automatyczna klimatyzacja, pakiet cargo, składane tylne zagłówki, hak, fotochromatyczne lusterko, przyciemnione szyby, multifunkcyjna kierownica, tempomat itp.) Jeżeli planujesz zakup podobnej wersji wyposażenia do mojej, radzę zastanowić się dwa razy. Lampy h7 nie mają prawa bytu w 2022r., podobnie manualna skrzynia biegów, a standardowe audio to żart. Do dziś żałuję iż nie wybrałem lepszej konfiguracji wyposażenia. Bryła przedlifta troszkę się zestarzała, szczególnie w wersji bez pakiety stylistycznego M. Ale i tak jak na samochód z tamtych lat wygląda najlepiej w porównaniu do "trójcy świętej". Upoluj samochód w dobrej konfiguracji z automatem, a będziesz naprawdę zadowolony.
Z silnikiem nie miałem żadnego problemu. Pasek rozrządu znajduje się z przodu silnika więc wymiana łańcucha jest w miarę tania. 122km do łagodnej jazdy wystarczy, jednak warto zrobić chiptuning.
Skrzynia biegów precyzyjna, biegi wchodzą idealnie, jednak nie kupiłbym drugi raz tego samochodu z manualna skrzynią biegów. Pierwszy bieg jest krótki (max 15-20kmh), ale mocny przez co można podjechać pod górkę nawet na samym sprzęgle.
Układ jezdny - bajka. Posiadam jeszcze 2 inne samochody z innych krajów, Hybrydowe Volvo XC90 oraz Peugeot 508. Szwed oraz francuz nie mają podjazdu do beemki. Wyśmienicie wyczuwalna droga oraz brak opóźnienia reakcji. Chociaż czasami brakuje tego elektrycznego wspomagania na parkingu.
Samochód garażowany od ponad 15 lat, na chwilę obecną brak śladów korozji.
Widoczność przez szyby jest ok, jednak irytujące są wysoko ułożone zegary. Lusterka są małe oraz niebieskie, co mi osobiście przeszkadza, o wiele lepsze są lusterka z wersji LCI.
Pozycja za kierownicą prawie jak w formule 1 ;). Siedzi się nisko, multifunkcyjna kierownica jest intuicyjna, podłokietniki są ustawione równo. Wszędzie można dosięgnąć bez większego gimnastykowania.
W moim wypadku automatyczna 2 strefowa klimatyzacja z dodatkowymi dwoma nawiewami na tylną kanape. Grzeje super, a chłodzi jeszcze lepiej. W moim wypadku uszkodziła się dodatkowa pompa wody, przez co funkcja REST nie działa.
Miejsce kierowcy przystosowane jest dla każdego wzrostu, jako facet o niskim wzroście (170cm) nie mam problemu z dosięgnięciem do pedałów. Pasażerowie z tyłu nigdy nie narzekali na ilość miejsca. Jak na kompaktowa limuzyne jest bardzo dobrze.
Wyciszenie jest dobre, jednak mogłoby być lepsze. Z autopsji wiem, że wyczyszczenie oraz przepsikanie silikonem uszczelek maski, drzwi oraz bagażnika zmniejsza ilość db dostających się do środka kabiny.
Niskie koszta utrzymania, niskie spalanie na trasie. W czasach gdy paliwo kosztowało 4-5zł jeździło się jak za darmo ;).
Wysoki stosunek jakości do ceny. Zadbany egzemplarz e90 można dostać za 15-20tys.
Dodatkowa pompa wody padła po 3 latach od zakupu.
Samochód jeździ od 15 lat bez usterki większej niż dodatkowa pompa wody oraz stopiona klamka pasażera.

On - zużycie paliwa dla silnika 318d 122KM 90kW [l/100km]

6,7