Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

Saico, 12 lat temu
Silnik 320d 177KM 130kW
Rok produkcji 2009
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320d 177KM 130kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 177km w połączeniu ze skrzynią autmatyczną = super osiągi, małe spalanie, duża niezawodność
Jestem bardzo zadowolony z auta, polecam każdemu rozpatrującemu tę klase wozu
Silnik N47 jest świetny - znakomita dynamika i elastyczność, bardzo niskie spalanie, nawet przy dużych prędkościach. Wysoka kultura pracy (jak na 4 cylindrowego diesla). Trzeba jednak uważać na modele 177km z roku 2008 i 2007 - miały wadę fabryczną napędu rozrządu - naprawa bardzo kosztowna.
Skrzynia przerzuca biegi bardzo szybko i płynnie. Jedynie czasami zdarza jej się szarpnąć - nie jest to komfort skrzyni z mercedesa, ale tutaj nie to chodzi.. Nie wyobrażam sobie manuala w dieslu
Według mnie brak konkurencji w tej klasie aut. Prowadzenie niesmowicie precyzyjne, trzymanie drogi bardzo dobre, i to na gumach 205/16/55
Kiepska widoczność do tyłu w sedanie - bez czujników parkowania z tyłu jest ciężko
Brak zastrzeżeń. Mozna podkreślić bardzo dobrą jakość materiałów wewnątrz. Szczególnie wersje LCI są dopracowane pod kątem pasowań, wytłumienia i braku dziwnych odgłosów podczas jazdy
Brak zastrzeżeń - działa lepiej niż w Audi..
Jak na tę klasę wozu jest ok. Auto dla 2 dużych osób lub 4 mniejszych. 5 osób to juz nieporozumienie.
Bardzo dobre wyciszenie. Pod tym względem trójkę bije chyba tylko mercedes.
Spalanie to zdecydowanie najlepsza strona tego auta. Przy 177km i 350nm nie ma problemu żeby uzyskać spalanie poniżej 5l/100km na trasie (przy prędkościach 100-120 kmh), w mieście dużo zależy od stylu jazdy. Mi w Warszawie wychodzi ok. 7,5 ale poruszam się w większości po centrum.
Wydaję mi się że na tle Audi i Mercedesa jest to bardzo dobra propozycja dla osób którzy poszukują połączenia sportowego charakteru z komfortu
Przez 15 tys. km jak na razie nic.
Przez 15 tys. km jak na razie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 320d 177KM 130kW [l/100km]

6,1