Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

Empik, 7 lat temu
Silnik 325d 197KM 145kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 325d 197KM 145kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Ogólnie rzecz biorąć auto bardzo fajne, silnik wystarcza do codziennej jazdy, ale już po trzech latach jednak chciałoby się wiecej. ;) Praktycznie bez żadnych awarii, a przebieg już 245000, ale o tym poniżej. Rzecz jasna, nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim brak uchwytów na kubki z przodu, to znaczy jest jeden w podłokietniku, ale kompletnie niepraktyczny i w ogóle nie używany, skóra na kierownicy w górnej częsci przepalona już od słońca i jest dość szorstka w dotyku i zostawia czarne ślady na rękach jeżeli mamy je nawet minimalnie spocone, jezeli mamy w pełni suche dłonie jest w miare okej
Starcza w zupełności, ale wiadomo, apetyt rośnie w miare jedzenia, teraz chciałoby sie wiecej.
Automat genialny, żadnych szarpnięć. dosłownie wie co kierowca chce zrobić. Lekkie wcisniecie pedału gazu, lekko przyspiesza, ewentualnie redukcja o jeden bieg, mocniej wcisniemy redukcja o dwa biegi, a kick-down- poezja. :D
Według mnie ciut za miękkie, wydawało mi się, że BMW słynie z twardszych zawieszien a tutaj bardzo komfortowo wybiera nierówności, co czasami moze przeszkadzać w szybszej jezdzie.
Do przodu, bez problemów, lusterka bez problemów, do tyłu tak sobie jak to w sedanie.
Na najwyższym poziomie, wszysto jest tam gdzie powinno byc, gdyby jeszcze były porządne uchwyty na kubki to byłoby to wnętrze idealne według mnie...
Bardzo szybko chłodzi, jednak troche dłuzej trzeba poczekac na ogrzewanie, bo wiadomo, diesel dłuzej sie nagrzewa.
Z przodu bez najmniejszych problemów, z tyłu troche mało, ale nie przeszkadza mi to, gdybym chcial wiecej przestrzeni, kupiłbym wieksze auto.
Do 120 jest naprawde cicho, pozniej zaczyna sie robic troche głosniej, ale tez nie przytłaczająco. Naprawde głośno i przytłaczająco robi się powyzej 200 i taka jazda nie jest juz zbyt fajna i komfortowa.
Wiadomo, czesci drogie, ale według mnie za jakosc trzeba zapłacic. Z drugiej strony nie jest tragicznie.
Auto nie jest tanie, ale jakość musi kosztuje.
Posiadam auto od trzech lat, jedynie wymieniany był sterownik swiec żarowych, koszt- 200 zł, oczywiscie nie licze czesci eksploatacyjnych ale to normalne, ze trzeba je wymieniac.
Przebieg 245 000, brak żadnych usterek i nic sie nie zapowiada, jestem zadowolony.

On - zużycie paliwa dla silnika 325d 197KM 145kW [l/100km]

6,8