Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

żyła, 10 lat temu
Silnik 2.0 318i 129KM 95kW
Rok produkcji 2009
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 318i 129KM 95kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po prostu ideał i to prowadzenie...
BMW to zawsze BMW. A wcześniej miałem 118i także wiem o czym mówię. Nawet takie z silnikiem 129KM. E91 118i ma wszystkie walory, które powinny cechować auta tej marki. Dla mnie to wyjątkowy kombi z bardzo indywidualnym charakterem. Dobra jakość wykończenia idzie tu w parze z świetnym układem jezdnym i oszczędnym silnikiem. Komu 129 KM nie wystarczy może podnieść sobie tętno na zakrętach.
Nazwa 118i sugerowałaby silnik o pojemności 1,8 litra. Jednak pod maską pracuje benzyniak o mocy 129 KM i pojemności 2000 cm3. Dla niektórych nasunie się pytanie: czy 129 KM wystarczy do napędu BMW, które kojarzy mi się zdecydowanie z dynamiką. Odpowiedź jest krótka: tak. Jeśli ktoś spojrzy na dane techniczne, to nie będzie oczarowany. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 10,2 sekundy nie zrobi na nikim wrażenia. Jednak w praktyce okazuje się że 180 Nm całkowicie wystarcza do sprawnego i dynamicznego przemieszczania się.
Precyzyjna i jak to w BMW pracuje z delikatnym oporem. Poza tym jest "idiotoodporna" - czyli nie sposób wrzucić innego biegu - niedostosowanego do obrotów silnika.
Jak dla mnie ideał. Precyzyjny układ kierowniczy, z dobrze zestrojonym zawieszeniem i tylnym napędem aż prosi się o zakręty.
Jest ok, dodatkowe oczy to czujniki parkowania.
Wnętrze samochodu tworzy klasę samo dla siebie.
Klimatronik dwustrefowy daje radę.
Jak na tatusiowóz przystało to pojemne kombi.
Jak to mówią: cisza jak makiem zasiał ;)
Nic dodać, nic ująć albo lać i jeździć.
Bawarki jednak trzymają swoją cenę.
hmmm... nie wiem co tu napisać - bezusterkowo.
Nie było na razie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 318i 129KM 95kW [l/100km]