Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

Hawk, 3 lata temu
Silnik 2.0 318d 143KM 105kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 318d 143KM 105kW 2005-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło. Jeżdżę tym modelem ponad 8 lat i prawie 200tys km Super bezawaryjne autko,najlepsze ze wszystkich.
Inne : Brak
To już druga trójka E91 z silnikiem 2.0d 143KM i złego słowa nie dam powiedzieć. Jak dbasz tak masz, 51701156 sprzedałem z przebiegiem 225tys z czego sam zrobiłem 100tys i poza wymianami wynikającymi z eksploatacji nic się z autem nie działo. Obecna ma przebieg 166tys z czego u mnie 95tys i absolutnie żadnych problemów. Olej zmieniany co 13-15tys Max.
143 KM szału nie robi i do sprawnego przemieszczania się spokojnie wystarczy. Rozrząd nie hałasuje, podstawa to dobry olej i zmiana max co 15tys KM. Niskie spalanie jak na tą masę, średnio z 200tys km 6.1
Biegi wchodzą precyzyjnie z charakterystycznym kliknięciem, nie jest to auto na miasto. W mieście trzeba się namachać lewarkiem,lepszy byłby automat.
Tylny napęd daję frajdę z jazdy,zawieszenie wg mnie wyposrodkowane ani miękkie ani twarde. Twardo jest na oponach runflat,lepiej zmienić na zwykłe i komfort o wiele wyższy .
Ładne, zadziorne auto. Takie sportowe kombi z niedużym bagażnikiem, dla rodziny 2+2 spokojnie wystarczy. Korozji brak,tylko czarny akrylowy lakier jest bardzo miękki. Lepiej nie myć w myjni automatycznej bo będzie rys co niemiara.
Do przodu i na boki jest ok,gorzej do tyłu. Są w tym względzie lepsze auta,no ale kto kupuje BMW dla lepszej widoczności?
BMW i to wystarczy za komentarz! Wszystko w zasięgu ręki, no może poza włącznikiem świateł przeciwmgielne którego nie widać.
W zimie szybko się nagrzewa,latem klimatyzacja chłodzi aż za bardzo.
Z przodu miejsca jest sporo, z tylu powiedzmy że wystarczająco. Mam 182cm i spokojnie się mieszcze i tu i tu.
Jest bardzo dobrze jak na markę premium przystało. Na autostradzie przy prędkości 140 km/h można rozmawiać szeptem.
Ceny części eksploatacyjnych na przyzwoitym poziomie, niskie spalanie i wytrzymała konstrukcja gwarantuje długą jazdę bez nagłych wydatków.
BMW więc wiadomo że zakup będzie droższy niż Skoda,Renault czy Peugeot. Jednak zakup pewnego egzemplarza z potwierdzonym przebiegiem daję gwarancję bezawaryjnej jazdy przez wiele tysięcy km.
Brak czegokolwiek poza wymianą żarówki DRL
Nic a nic,ale jak ktoś kupi z przebiegiem 300tys skręconym o połowę to musi się liczyć z wydatkami typu dwumas,turbo czy wtryski. Łańcuch rozrządu też może wymagać wymiany.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 318d 143KM 105kW [l/100km]

5,9