Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

Rudy, 13 lat temu
Silnik 2.0 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Skrzynia utomatyczna - boska!
Jeśli kochasz samochody to auto dla Ciebie. Elastyczne, świetnie trzymające się drogi a przy tym mało pali i ciche w środku. W sam raz do jazdy po mieście (jeśli automat) i idealne w dalekie trasy.
Rano odpala jak stary rzęch ale było -18C. Potem wszystko się zmienia i pięknie przyspiesza. Elastyczność idealna chyba nie wile więcej potrzeba.
Kiklakrotnie miałem styczność z automatami innej marki (nie DSG) i byłem przerażony wolnym zmienianiem biegów. W BMW wszystko się zmieniło. świetnie zmienia biegi, nie szarpie. Tryb DS wspaniały coś pięknego!
Wiecznie wybijane tuleje wahacza. Skrzypią jak w żuku. a tak poza tym świetnie, cicho. Troche rzuca podczas dużych wiatrów ale nie na tyle, żeby zmieniał pas czy coś. Po prostu czuć, że nim buja. Przy normalnej pogodzie, suchej nawierzchni fenomenalna przyczepność.
Przy otwartych oczach widać wszystko.
Brakuje uchwytów na butelkę, w trasie jest to problematyczne.
Przy -10C - -20C trwa wieki zanim się rozgrzeje. Może to wina termostatu?
Jestem gruby i mam 188cm ale jest wygodnie. Jednak dla podróżujących z tyłu już nie tak kolorowo
Lepiej od Hondy Accord i innych tej klasy pojazdów. Przy 130km/h cicho i nie trzeba nic zagłuszać radiem.
Przy największych mrozach spalanie nie przekroczyło 10 litrów. W trasie przy mrozach pali 6,8 a gdy jest ciepło spokojnie osiągam 6,1L. Przy dziadkowej jezdzie w mieście spalanie 7,8 wg wskazań komputera.
Mogłoby być taniej ale wtedy nie wiem czy byłoby tak solidnie.
Drobne błędy. Czasami nie wychodzi CD a czasami PDC ma jakieś problemy ale ogólnie to póki co jest spoko.
Jak na razie nic poważnego.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 163KM 120kW [l/100km]

7,3