Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

KOSIARUS, 13 lat temu
Silnik 2.0 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Auto jest perfekcyjne, ma tylko kilka denerwujących mankamentów. Po poprzednim BMW 320d e46 spodziewałem się większej różnicy na plus. Po prostu za wysoko zawiesiłem poprzeczkę: poprzednik był na tyle dobry, że konstruktorzy nie mieli zbyt wiele do poprawiania. Co można było ulepszyć - ulepszyli :)
Auto jest godne polecenia. Można pewnie znaleźć większe i tańsze kombiaki w tej klasie, ale właściciele BMW wiedzą, dlaczego wybrali swoje auta mimo ich drobnych mankamentow i raczej wysokiej ceny zakupu. Wielu narzeka że 3-ka kombi powinna być obszerniejsza. Ja myślę, że producent celowo tak właśnie opracował to auto. Miłośnicy dużej przestrzeni maja przecież 5-kę kombi. Na koniec minusy: seryjnie opony typu runflat (drogie i niekomfortowe) a na dobitke brak wnęki na zapas pod podłogą bagażnika. W tym miejscu mamy jakiś dziwny schowek. W poprzednim modelu była wnęka na pełnowymiarowy zapas - dużo mądrzejsze!
Silnik diesla to jedna z najlepszych jednostek w swojej klasie, wszystko na najwyższym poziomie. Duże zalety to bezobsługowy łańcuch rozrządu oraz brak sprawiającego problemy filtra DPF. Doskonała kontynuacja równie dobrego diesla z poprzedniego modelu (e46 150 koni)
Bardzo dobrze zestopniowana, elastyczna. W moim egzemplarzu mały i irytujący problem: wsteczny i 1-ka wchodzą z oporem gdy auto jest \"zimne\". Ogólnie skrzynia nieco lepsza niż w e46.
Bardzo mocna strona auta: świetny układ kierowniczy, zawieszenie o doskonałych własciwościach. W połaczeniu z DSC (dynamiczna kontrola trakcji) daje to nam bardzo bezpieczne w prowadzeniu auto, które daje wielką radość z jazdy.
W sumie bardzo dobrze, do doskonałości brakuje większych lusterek (takich jak w autach po lifcie w 2008r.) Widok przez tylną szybę mozna poprawić odpowiednim ustawieniem tylnych zagłówków.
Nie mam żadnych uwag. Wszystko czytelne, intuicyjnie rozmieszczone. Lepiej niż w poprzednim modelu.
Super! Bardzo wydajny uklad. W porównaniu z poprzednikiem klima automatyczna jest juz 2-strefowa, a dużym plusem jest umieszczenie regulowanych nawiewów również dla pasażerów tylnej kanapy.
Ogólnie jest dobrze, ale na pewno wysokie i dobrze zbudowane osoby będą już narzekać. No cóż, taka koncepcja auta.
Samochód jest świetnie wyciszony (zwłaszcza że to diesel). Doskonały na długie podróże z dużymi prędkościami, niemieckie autostrady to najlepszy sprawdzian. Cichszy od konkurencji. Wystarczy porównac z dieslami audi a4 czy mercedesa klasy c. Sprawdźcie! Inna ciekawostka: moje poprzednie bmw e46 2.0d mialo lepiej wyciszoną komorę silnika. A powinno być odwrotnie...
Wszysko na bardzo dobrym poziomie. Zużycie paliwa na rozsądnie niskim poziomie, ceny serwisu nie takie straszne, no i do tego długie przebiegi miedzy inspekcjami. W nowszych autach kupowanych w salonach w cenie jest 5 lat serwisowania gratis!
Auto jest drogie ale warte swoich pieniędzy.
Nic się nie działo, tak samo było z poprzednim BMW e46 2.0d
Również nic, tak samo jak w poprzedniku.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 163KM 120kW [l/100km]

7,3