Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

mercedesgdynia, 11 lat temu
Silnik 2.0 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniki diesla nowej generacji w BMW nie mają wszystkich wad typowych dla Diesli: powolność, głośna praca, duża turbo dziura, powolne wkręcanie się na obroty, kopcenie. Jeździłem już 9 samochodami z silnikami Diesla w podobnych do E90 rocznikach (MErcedes W 203, Nissan Navara, Skoda Octavia, Volvo V60, Mercedes W211 i inne), lecz silnik 2.0 z moca tylko 163 KM z BMW bije inne na głowę. Wkręca się szybko jak benzyna, jest bardzo mocny. Auto jest świetnie wyciszone więc prawie go nie słychać. Nie ma żadnych typowych dla diesla drgawek, kołysania, nie ma turbo dziury, a do tego jesat DPF więc nie ma kopcenia. Polecam każdemu, kto chce kultury pracy benzyny i oszczędność diesla w jednym.
Samochód z wraźnym sportowym charakterem. Wspaniałe zawieszenie dające wielką przyjemność z jazdy. Całości dopełnia najlepszy diesel na świecie. To nie przesada, wiele profesjonalnych testów to potwierdza. nigdy nie lubiłem BMW, lecz po pierwszej przejażdżce tym autem nie miałem wątpliwości, że muszę je mieć. Ma też kilka wad, lecz niewiele wpływają na całość oceny. Ergonomia nie jest najlepsza, ciężko np dosięgnąć do przycisków otwierania szyb. Kierownica jest troszkę za duża w stosunku do konsoli i zegarów. Uszczelki w drzwiach lubią lekko trzeszczeć. Poza tym - sama frajda z jazdy. Jeżeli zamienię auto to tylko na nowszą F30 lub F10.
Za taką jakość i frajdę cena nie jest wygórowana. Wadą jest szybki spadek ceny.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 163KM 120kW [l/100km]

7,3