Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

ndestruct, 10 lat temu
Silnik 2.0 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Niesamowicie trzyma się drogi.
Mimo awarii turbiny uważam, że E-91 320D z silnikiem 163 KM to bardzo udany samochód, daje poczucie komfortu, dużą frajdę z jazdy i przy tym koszty użytkowania są racjonalne.
Fajna dynamika, nieduże spalanie (7,3 - 7,8)przy dość agresywnym stylu jazdy. Na trasie 6 - 6,5.
Trochę denerwujące wrzucanie 1-go biegu, czasami haczy, nie przystoi w tej klasie auta. Pozostałe biegi wchodzą bez problemu nawet przy bardzo szybkim zmienianiu.
Auto trzyma się drogi wzorowo, aż zachęca do coraz szybszego pokonywania zakrętów. Nie dam jednak najwyższej oceny ze względu na okres zimowy, kiedy podczas przyśpieszania potrafi rzucić tyłem na prostej drodze przy ośnieżonej nawierzchni (nawet jak ma kufer obciążony 50-60kg).
Jedynie widoczność do tyłu mogła by być lepsza.
Obsługa w zasadzie intuicyjna. System I-drive całkiem wygodny.
Szybkie odparowanie przedniej szyby w zimie. Zdarzało się niestety że obroty wentylatora wariowały i przez jakiś czas nie było maksymalnego nawiewu - działał na pół gwizdka.
Dla mnie to auto świetnie spasowane - ustawienia fotela na wysokości ramion(może fajnie obejmować przy dynamicznej jeździe), pompowanie lędźwi i wysuwanie części podudzia. Ze strony kierowcy i przedniego pasażera jak najbardziej ok. Tył trochę za ciasny, ale tam jeżdżą w zasadzie dzieciaki.
Przy 160 można spokojnie rozmawiać nie podnosząc głosu. Mimo iż to diesel i słychać go na wolnych obrotach to dla mnie super.
Dużo nie pali, zwykłe przeglądy przy dobrych filtrach i oleju ok.1000 (oczywiście poza ASO). Jak na BMW to i tak eksploatacja i naprawy zamykają się w rozsądnych cenach.
Za markę się płaci... ale to co otrzymałem w zamian na pewno jest tego warte.
Przerywało radio (podobno ze względu na wyciągniętą zmieniarkę) i było opóźnienie w działaniu I-drive. Po przeczytaniu kilku stron na forum BMW sam usunąłem usterkę. Jsk na 4 lata jazdy uważam, że całkiem dobrze.
Przy 215 000 była regenerowana turbina, ale z tym się trzeba liczyć jak kupuje się auto używane.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 163KM 120kW [l/100km]

6,8