Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

bysio71, 8 lat temu
Silnik 2.0 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wiele rzeczy mnie pozytywnie zaskoczylo, natomiast prowadzenie i trzymanie sie drogi jest niesamowite.
Inne
Auto jak na swoj wiek ma nowoczesny wyglad, przyciagajacy wzrok.
Silnika praktycznie nie slychac w zadnym zakresie obrotow. Moc czuc juz powyzej 2000rpm do samego konca. Silnik przy takiej dynamice jest bardzo oszczedny jezeli chodzi o spalanie. Narazie nie mialem okazji cokolwiek wymieniac.
6-biegow, doskonale przelozenia. Cicha i mieka.
Do tej poey jezdzilem tylko AUDI, roznymi modelami. BMW trzyma sie drogi bez porownania. Jako doswiadczony kierowca nie sadzilem ze moze byc taka roznica miedzy przednim a tylnym napedem.
Widocznosc dobra, troche mala szyba z tylu ale nie ma to wiekszego wplywu na prowadzenie. Staram sie jezdzic do przodu.
Miejsca wystarczajaco duzo mimo ze mam 190 wzrostu. Jedynym mankament to brak schowkow, oraz schowek ktory jest przeznaczony praktycznie na rekawiczki.
Silnika praktycznie nie slychac. Przy wiekszych predkoscia slychac tylko opor powietrza.
Auto posiadam od miesiaca i jestem pod wielkim wrazeniem. Przy mocy 163km, ktora naprawde czuc spalanie jest niesamowite. W trasie przy 140km/h spala okolo 6.0l/100km. Przy osczednej jezdzie przy 100km/h udalo mi sie zejsc do 5.1. Auto ciche, trzymajace sie drogi, dobrze wyposazone. Jedynie brak schowkow w kabinie. Jezeli chodzi o serwis narazie nie mam potrzeby nic robic. Z tego co sie orientowalem to ceny podobne do auta tej klasy. Nie mowie o autoryzowanym serwisie. Do tej pory przez ostatnie 15 lat bylem wielbicielem Audi. Niestety na chwile obecna musze powiedziec ze zostaje wielbicielem BMW.
Poki co trudno powiedziec, auto posiadam od miesiaca. Natomiast z opini 2 litrowych diesli, 163km silnik jest najbardziej udana jednostka.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 163KM 120kW [l/100km]

6,1