Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

bazz, 13 lat temu
Silnik 2.0 320d 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 150KM 110kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
świetne niezawodne auto okresy od wymiany do wymiany filtrów oleju itp niewiarygodnie długie (sam je skracam wymieniając olej co 15tys a nie 30tys)-sam nie wiem dlaczego ale myślę że dłużej pojeździ
silnik taki jaki oczekiwałem, rozsądny kompromis osiągi-spalanie,(powiem więcej spalanie mnie zaskoczyło niesamowicie średnio 4,7-5,2) przy wyższych prędkościach słychać tylko szum wiatru, osiągi jak na polskie warunki wystarczające-zbiera się szybko,trzeba tylko redukować bieg:)kultura pracy -nie jest to przepiękne brzmienie 6 cylindrowca ale ten więcej pali i wyższa akcyza:)
trzeba się przyzwyczaić do lekkiego oporu przy przełączaniu - działa idealnie
uśmiech za każdym następnym pokonanym zakrętem, idealnie czuje się drogę-naprawdę idealnie, sewis BMW zapewnia że na polskich drogach wytrzyma bez interwencji 200000 - zobaczymy, na razie bez zarzutu
trzeba się przyzwyczaić do małych szyb ale czujnik parkowania już mnie parę razy uratował
chcąc otworzyć przednią szybę zawsze otwieram tylną...i drive dla mnie bez istotnych kłopotów
serwis:sprawdzenie auta zgodnie z wyświetlaczem + wymiana płynu hamulcowego 380 zl., olej wymieniam nie w serwisie bo taniej a castrol to castrol-wymiana i olej 200zł:),zdaje się dość szybko wykańczać płyn spryskiwacza szyb;)
kupiłem z drugiej ręki (niemieckiej) więc myślę że nie przepłaciłem:)
przepalona żarówka,bezpiecznik wejścia zapalniczki
brak, następne badanie auta serwis ustalił za ...60.000km