Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna

Bartek, 7 lat temu
Silnik 1.6 316i 136KM 100kW
Rok produkcji 2015
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna 1.6 316i 136KM 100kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przed zakupem był problem- ograniczony budżet i co wybrać skrojonego na miarę pięknego, swietnie wykonanego z silnikiem o dużej mocy Lexusa IS, czy BMW 318i z silnikiem 1,5 - czyli tzw. trochę wynalazkiem jak na BMW. Lexus mi się bardziej podobał,był lepiej wykonczony szybki ale coś mi nie pasowało za kierownicą- może za dużo tej nowoczesnej elektroniki na styl japoński. BMW za to idealnie leży , twarde, stabilnie się prowadzi a silnik wystarczający dla kogoś kto nie chce się ścicgać po mieście badź jeździć szybciej niż 200km/h na autostradzie
na razie nie mam zastrzeżeń, silnik pomimo że jest mały dobrze sobie radzi i daje piękny odgłos ( może z głośników)
jest idealna i jeszcze raz idealna,
samochód stabilny, na niemieckiej autostradzie przy dużych prędkościach jedzie jak po szynach, ani drgnie- rewelacja jeżeli chodzi o jazdę po autostradach
nie mam zastrzeżeń
wszystko działą ,jest pod ręką i dość logicznie rozplanowane ( czego nie można powiedzieć o oglądanym przeze mnie lexus IS)
skuteczne ale słychać jakiś wiaraczek - co mnie irtuje troszeczkę
duża jak na te klasy samochód w modelach konkurencji mniej miejsca szczególnie na tylnej kanapie
w mieście prawie bezszelestny, na autostradzie bardzo dobrze powyżej średniej
na autostradzie przy średnio 120-140km/h ok 8L/100km w mieście 9,5-10L/100
to jest kwestia względna, wnętrze nie jest może nowoczesne na pierwszy rzut oka, ale ja lubię zgrabnie i solidnie wykonaną klasykę, na razie nic nie skrzypi, a układ jezdny i skrzynia biegów to rewelacja.
Trudno mi jeszcze ocenić
Nie mialem jeszcze, za krótko mam auto

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 316i 136KM 100kW [l/100km]

11,0