Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna

arrasb, 6 lat temu
Silnik 1.6 316i 136KM 100kW
Rok produkcji 2014
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna 1.6 316i 136KM 100kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomia jazdy w odniesieniu do spalania
Inne : Brak.
No cóż po przesiadce z amerykańskich muscle-car wrażenia raczej mierne. Niestety posłuchałem jęczenia swojej kobiety i kupiłem F30 316i. Dla kogoś, kto lubuje się w BMW czy Niemieckiej motoryzacji - auto zapewne OK. Niestety mnie nie przekonuje wcale. Silnik zdecydowanie za słaby jak na gabaryty, komfort jazdy - dla osób do tej pory poruszających się w jakiś Europejskich wozidełkach zapewne bardzo dobry, moje wrażenia "mierne" i to zdecydowanie. Jedyny plus to ekonomia jazdy - na trasie poniżej 6l. Szczerze pisząc, kompletnie nie wiem co ludzie widzą w BMW.
Bardzo ekonomiczny, za to słaby. Dla mieszczuchów w typowych Polskich miastach podróżujących czasem gdzieś w dłuższe trasy - może być.
Twardo wchodzi każdy bieg, wsteczny to dla mnie mordęga w BMW, kompletnie nie moje mentalnie auto pod względem skrzyni biegów (6 stopniowa, manualna). Ogólnie 4/5
Bardzo dobre prowadzenie. Zapene znajdzie więcej zwolenników niż przeciwników. Na 18" obręczach prowadzi się bardzo dobrze.
Bardzo dobra linia nadwozia, jak na auto w tej klasie może się podobać przez wiele lat. Za krótko eksploatuję by pisać o jakiś usterkach.
W porównaniu do muscle car widoczność jak w kinie. Bardzo dobra.
Dosyc wysoki komfort jazdy, przemyślane rozwiązania wewnątrz. Przestronny jak na te gabaryty. Sprawdzi się w każdych warunkach przeciętnego Kowalskiego.
Sprawdza się w każdych warunkach. Nie mam zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń, kierowca ma wszystko pod ręką + sporo swobody, pasażerowie nie czują dyskomfortu nawet w dłuższych trasach.
Bez zastrzeżeń.
Jedyny element w tym aucie, który mi imponuje. Niespełna 6l/100 w trasie i 7,2l/100 po mieście... nie drenuje kieszeni.
Kompletnie nie rozumiem manii BMW, koszt auta zbyt wygórowany jak na jego możliwości. Nie, raz jeszcze nie.
Nie było żadnych do tej pory.
Nie było żadnych do tej pory.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 316i 136KM 100kW [l/100km]

6,3