Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna

Morcin, 7 lat temu
Silnik 1.6 316i 136KM 100kW
Rok produkcji 2013
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna 1.6 316i 136KM 100kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Samochód zbiera się świetnie, nie spodziewałem się że silnik(136hp) będzie taki dynamiczny, wcześniej jeździłem civic-em również w benzynie i miał 140km tylko że bez turbiny to dużo gorzej się zbierał.
Silnik : Bierze troche oleju.
Wszystko co potrzebuje jest w tym samochodzie, dynamika, komfort, przestrzeń. Wiadomo że są samochody które te wszystkie wartości mają lepsze ale jak dla mnie BMW 3 ma to na dobrym poziomie, może tylko komfort jest za wysoki :)
1.6 136hp z turbiną chodzi dobrze, jest dynamiczny i ekonomiczny. Wcześniej jeździłem civic-em również w benzynie i miał 140hp tylko że bez turbiny to dużo gorzej się zbierał.
Jak narazie bez zastrzeżeń, działa bardzo dobrze, jedyny mankament to wrzynacie wstecznego, czasami zdarza mi się że wrzucę wsteczny a chce jedynkę albo na odwrót.
Doskonały, połączenie komfortu z dobrym prowadzeniem.
Jest ok
Wszystko w zasięgu ręki, jedynie trochę zegary są za duże albo kierownica za mała, ciężko ustawić kierownice tak żeby całe zegary były widoczne, bo albo kierownica zasłania kawałek prędkościomierza albo kawałek wyświetlacza pod zegarami.
Rewelacja, klima chodzi świetnie, szybko chłodzi i jak się o nią dba to nie ma żadnych problemów z brzydkim zapachem.
Tu jest trochę słabo, o ile kierowca ma dużo miejsca to pasażer z tyłu już gorzej.
W czasie jazdy jest dobrze, gorzej na postoju, silnik mały spalinowy to myślałem że będzie cicho chodził a on klekocze prawie jak diesel. Wcześniej w Civic-u miałem 1.8 benzynę to na postoju nie było w ogolę słychać silnika a w BMW pod tym względem tragedia
Jest dobrze

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 316i 136KM 100kW [l/100km]