Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna

Miron, 4 lata temu
Silnik 2.0 316d 116KM 85kW
Rok produkcji 2012
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna 2.0 316d 116KM 85kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : jak na te 116km to dynamika i ekonomia na wysokim poziomie
Bardzo trwałe świetnie zestrojone i wykonane auto a do tego przepiękne i zgrabne. C klasa czy Audi A4 bardzo słabo wypadają pod względem ergonomii czy przywiązania do detali i oczywiście niezawodności pomimo wpadek z silnikami N47 (rozrząd) w poprzedniej serii bo w F30 ten silnik jest zmodyfikowany i ma oznaczenie N47D20K i on jest już poprawiony nie zdarzają się w nim praktycznie żadne usterki bardzo Polecany na wielu międzynarodowych forach a czy 316d ma moc i da się nim jeździć oczywiście że tak różnica między 184KM nie jest tak duża jak może się wydawać a z kolei spalanie o bardzoooo.... dużo mniejsze nawet do 3,7l/100km trasa
N47D20K NIE MYLIĆ z awaryjnym N47 pierwszej generacji w tym modelu juz rozrząd nie pęka mam na zegarze 331tkm PRAWDZIWY przebieg. zmartwiłem się bo coś hałasowało więc pojechałem na sprawdzenie rozrządu do ASO okazało się że rolka na pasku bzdura.
automat wspaniale 2 razy wymieniony olej BO SIĘ WYMIENIA W AUTOMACIE!!!!
TYLKO BMW SIĘ TAK PROWADZI
RDZA się nie zdaża mimo że to już nie ocynk tylko farba
bmw wymyśliło Idrive a po roku wszystkie koncerny skopiowały to rozwiązanie
dużoo lepiej niż w e90 mojej poprzedniczce
e90 paliło mało ale f30 bije rekordy tylko w tej wersji 316d
Polecam zakup auta z prywatnych rąk nie z flot czy leasingów gdzie wymiany oleju robi się co 30tyskm oczywiście IMPORT nie kupować golasa bo to już świadczy że ktoś myślał ekonomicznie w BMW tak się nia da zresztą w np VW Mercedesie toyocie tym bardziej. Szczerze Polecam zakup lekko uszkodzonego egzemplarza z rynku Holandia Belgia czy Niemcy mamy 100% większe szanse na zakup auta pozbawionego wad ukrytych. a w dodatku dobrze utrzymanego w korzystnej cenie okazje nie istnieją.
termostaty
koło pasowe wymiana myślałem ze rozrząd padł ale nie w tej wersji

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 316d 116KM 85kW [l/100km]

5,1