Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring Facelifting

aprox99, ponad rok temu
Silnik 2.0 316d 116KM 85kW
Rok produkcji 2018
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring Facelifting 2.0 316d 116KM 85kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Super zawiecha
Witam, miałem wiele samochodów i już kiedyś też bmw 3 f31 z 2014 roku diesel 184 KM. Napisałem o nim opinie po której raczej już bym f31 nie kupił.Taraz kupiłem 2l 116KM diesla z 2018 i jest to całkiem inny samochód niż ten sprzed liftingu. Prowadzi się super i nareszcie zrobili zawieszenie do BMW, sztywne twarde. Ten poprzednik to był ponton. Niby 116 koni a motor żwawy i pali na utostradzie przy 130 poniżej 5 l. Co mnie też zaskoczyło, auto jest bdb wyciszone, przy 140 słychać tylko lekko wiatr, poprzednik był głośny, słyszą ałem każdy kamyczek w nadkolu a samochody obok tak jakby szyba była otwarta. W tym jednak aucie nie mam tego.Ostatni mój samochód to przed trójką to passat z 2018 tdi a przedtem audi tdi z 2017 z 190 KM dlatego mam porównanie
Silnik 116 KM, cichy i bardzo oszczędny. Wszystkie części takie same jak w wersji 150KM,wystarczy wgrać program z wersji 150 KM, komu jest za mało. 30 lat temu miał mercedes E klase diesla 2L 75 KM a turbo 95 i wszyscy żyli. Dzisiaj każdemu coś brakuje. Nie jestem rajdowcem jeżdżę ta 140 km/h. W zupełnosci wystarczy
Skrzynia manualna bardzo precyzyjna, biegi nie wchodzą tak delikatnie jak we fieście albo Hyundaiu i 30 ale za to czu" solidnoś". Do drgającego lewarka i wstecznego trzeba się przyzwyczaić. Dałbym uczciwie 4,5
To jest to czego oczekiwałem twarde zawieszenie i nareszcie po audi a4 nie ma bujania na boki. Miałem a4 b9 ze sportowym zawieszenie Auto pływało, gdzie znów a4 b8 super leżał na drodze. Ten Bmw ma zawieszenie porównywalne do sportowego a4b8. Passat b8 był za miękki no ale każdemu swoje
Auto uszyte na miarę jak garnitur. Wielkość to właściwie klasa golfa czy focusa kombi. Mnie wystarcza, powyżej jest bmw 5 tylko nie jeżdżę aż tyle a o oczarowanie sąsiadów mi nie chodzi. Przeszkadza mi trzeszczenie uchwytów drzwi, tego nie powinno być
No nie mam do zarzucenia, może szyba przednia powinna być bardziej pochylona jest mi trochę za pionowa
Wszystko pod ręką i proste. LIM prędkości czy tempomat prosty w obsłudze, w passacie katastrofa
To auto jest takie po prostu. Kto chce więcej miejsca kupi mondeo albo inne
Poprzednik przed faceliftingiem był głośny, teraz jest cicho. Inżynierowie coś zrobili, przy najmniej w tym co ja mam.
Niczego nie było
Bez awarii