Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring

Pawson, 6 lat temu
Silnik 2.0 320d 184KM 135kW
Rok produkcji 2013
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring 2.0 320d 184KM 135kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Pali mniej, niż poprzedni model (E91 320D 163KM - przy przebiegu około 150 tyś km średnie spalanie to 6,22 l/100km). Średnie spalanie mojego F31 po przejechaniu 16 tyś km (jakieś 60-70% w mieście) to 5,9 l/100km
Inne : BRAK. Najbardziej uciążliwe jest to, że pozostali użytkownicy nie sznują cudzej własności i po 8 miesiącach użytkowania mam już zarysowane zderzaki, błotnik, obite drzwi w kilku miejscach - niestety takie uroki dużego miasta :(
Bardzo ekonomiczny i wydajny silnik. Trzeba jednak pamiętać, o wymianie rozrządu, pomimo faktu że jest tutaj zastosowany łańcuch.
Precyzyjna, drobna wada jest tak, że drążek drga lekko na wolnych obrotach.
W poprzednim modelu było lepiej. W F31 przy prędkości autostradowej można wyczuć lekki przeskok kierownicy np przy zmianie pasa. Drobna niedogodność do której trzeba się przyzwyczaić, jeśli kto to wyczuje oczywiście.
Być może to przyzwyczajenie do marki i modelu (jeździłem poprzednimi generacjami E46 i E91) - wszystko jest na swoim miejscu.
Nie zauważyłem.
Ostatnio wymieniałem rozrząd, okazało się, że sprzęgło i koło dwumasowe nie jest w najlepszym stanie i też trzeba wymienić. W nieautoryzowanym serwisie to koszt około 5400 (łącznie części + robocizna).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 184KM 135kW [l/100km]

5,7