Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring

Marcin, 5 lat temu
Silnik 3.0 335d 313KM 230kW
Rok produkcji 2015
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring 3.0 335d 313KM 230kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
To mój pierwszy rok od kiedy mam to auto. Jeżdząc wczesniej E46 potem E90 takze z 3.0 D uważam że 2 najwazniejsze aspekty zostały popsute. Nadal zastanawiam sie czy to jeszcze BMW? E90 dawało mi przyjemnośc z jazdy kazdego dnia, kazde rondo czy ostry łuk to było to czego oczekiwałem. Tutaj kierownica chodzi tak lekko ze w zasadzie do 100km/h nie czyujesz zakretów. Nie wiesz co się dzieje z twoimi oponami. Jeżeli ktoś kiedykolwiek grał na kierownicy z forcefidbackiem to zrozumie, bo do tego mozna to porównac. Brak informacji przenoszynych na kierownice z drogi. Przez to dla mnie auto nie jest juz jak poprzednie bmw. Drugim bardzo dużym downgardem jest jego głosność. Ponieważ wydawało mi sie bardzo głosno to jak jeszcze miałem 2 auta na raz to zmierzyłem pozyczonym certyfikowanym decybelomierzem głośnośc. I odczucia były prawdziwe. F31 z prawie takim samym silnikiem jest 2,5db glosniejsze niz stare E91. Dla niezorientowanych 3db to jest 2x głosniej. Inne aspekty sie trochę polepszyłe, ale i tak czekam do końca leasingu i sprzedaje ten złom.
Serducho tego auta jest naprawdę fajne. W e91 miałem ten sam silnik. Pomimo ogólnego niezadowolenia z auta, co do silnika nie mam zastrzeżeń. Trzeba tylko wiedziec że należy przy 200tys rozrząd zrobić.
Skrzynia szybka i płynna, ale niestey nieraz ma dziwne lagi.
Mam wersję xdrive i niestety nie jeździ tak dobrze jak moje poprzednie BMW czy to e91 i czy nawet e46. Strzał producenta we własne kolano. Nie potrafią wykonać maglownicy. Mam sportową i moderrnizowali ją ze 20x.
Auto jest OK
Mam fotele Merino, troche zagłówek zasłania.
W sropdku wszystko na swoim miejscu. Tak jak powinno być.
Ogrzewanie w zimie włącza się bardzo szybko.
Dla mnie w sam raz.
Głosne jak stare punto, tragedia. Z tego powodu jak tylko spłace leasing muszę sprzedac to auto.
Narazie bez większych dodatkowych kosztów
Gdyby nie słabe prowadzenie i głosnośc było by wiecej. Nie poto płaciłem za bmw aby jeździc za karę.
Czujnike w dpf i jakies taqm drobne bledy nieraz wskakują. Przy przebiegu 50tys nie powinno tego być.
Na razie bez powaznych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 335d 313KM 230kW [l/100km]

8,7