Ocena kierowcy - BMW Seria 3 G20-G21 Limuzyna

Silnik 2.0 330i 258KM 190kW
Rok produkcji 2019
BMW Seria 3 G20-G21 Limuzyna 2.0 330i 258KM 190kW od 2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trzyma się drogi jak samochód klasy sportowej
Inne : Jeszcze nic, trzymajcie kciuki.
Inne : Skrzynie biegów: brak możliwości zrzucenia z 7 na 3 przy ok. 100 km/h. Ale skrzynia ogólnie najlepsza jaką jeździłem.
Potrafi być luksusową taksówką, potrafi być sportowym zapierdalaczem. Nie wiem gdzie info o spalaniu: 11,3 mam po 12kkm. Jeżdzę dynamicznie i w 60% po mieście. Potrafi spalać 20, bardzo trudno przy tym temperamencie samochodu zejść poniżej 8 - chyba tylko na autostradzie jadąc 130km/h. Ale szkoda tego samochodu, do takiej jazdy. Jeżeli nie bawi Cię agresywna jazda, weź słabszą wersję - nie będzie wiele wolniejsza, a kupisz za to parę bajerów (lub zaoszczędzisz)
Elastyczność, moc od razu, dźwięk fajny i bez żadnych głośników. Przy spokojnej jeździe w ogóle silnika nie słychać
komfortowa, dla efektów sportowych mogłaby być szybsza o jakieś milisekundy. Trzeba pamiętać o międzygazie, jest zaskakujący przy hamowaniu silnikiem (naprawdę drobna sprawa). Oraz samemu ocenić czy jazda w zakresie sugerowanych przez BMW obrotów (1,2-1,5) rzeczywiście jest dobra dla tak wysilonego silnika.
ani milimetra tam gdzie nie chcę, w sytuacjach trudnych (poślizg, awaryjne skręcanie) jest 2x lepszy niż się wydaje i zajebiście precyzyjny, nawet po zerwaniu przyczepności (o co bardzo trudno, jak nie wyłączysz systemów bezpieczeństwa).
Jest piękny, ma w sobie coś z muscle cars, ale nie jest tak wulgrany i pozbawiony klasy. Odnośnie trwałości nie mam pojęcia (12 000km)
Cały czas wachluję manetkami. Wszystko da się nie tylko dotykowo, ale również klasycznie (analogowo) załatwić przyciskami. Nie mam bajerów i ich nie chcę, więc BMW iDrive mnie mało obchodzi.
4,5 za dużo klikania, żeby ustawić czy na szyję, czy kolana, czy może mordę ma wiać. Poza tym wszystko ok.
Mam dzieciaki, ale i dorośli z tyłu nie narzekają.
Do 210 można gadać przez głośnomówiący. Wyciszenie szyb za 800 PLN dodatkowo jest koniecznością, jak lubisz szybko jeździć.
No bez jaj. 4 dla tego pojazdu to i tak trochę na wyrost, bo wciąż nowiutki. Oby tak dalej.
Samochód marzenie. Ale kosztuje dużo, daje więcej. Proszę wziąć pod uwagę, że mam stosunek emocjonalny, nie komercyjny do pojazdu.
Zmienię, jak doświadczę. Póki co, super.
Zmienię, jak doświadczę. Póki co, super.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 330i 258KM 190kW [l/100km]

11,2