Ocena kierowcy - BMW Seria 3 G20-G21 Limuzyna

Cezary, 3 miesiące temu
Silnik 2.0 330e 292KM 215kW
Rok produkcji 2022
BMW Seria 3 G20-G21 Limuzyna 2.0 330e 292KM 215kW od 2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Samochód jest idealny dla osób robiących krótkie codzienne dystanse i mogących doładować samochód w domu (mających fotowoltaike).
Inne
Świetny rozwiązanie dla osób które szukają szybkiego samochodu, a zarazem taniego w eksploatacji. W moim przypadku 70% to dojazdy do pracy na silniku elektrycznym i 30% na silniku spalinowym. W ciągu roku przejechałem 17tys co kosztowało mnie 3000kw prądu oraz 450litrow benzyny.
Jest to dobrze znana jednostka benzynowa (184km). Samochód jest wspomagany silnikiem elektrycznym który po zsumowaniu daje świetne osiągi samochodu.
Działa bardzo dobrze. Przy ustawieniu Sport XtraBoost wkręca się dosyć wysoko, ale przecież o to chodziło aby było szybko.
Posiadam Xdrive i samochód świetnie wchodzi w zakręty. Karoseria nie przechyla się a środek ciężkości dzięki baterii jest dosyć nisko.
Samochód ma super linie i dlatego zdecydowałem się na zakup. Widoczność zarówno do przodu jak i do tyłu bardzo dobra.
Siedzenia dosyć twarde, a wyprofilowania sportowe powodują problemy z zajmowaniem miejsca za kierownicą (wcześniej jeździłem Audi A6 i wydaje mi się że siedzenia były wygodniejsze). Posiadam wersje Sport Line i chyba dlatego zawieszenie jest bardzo twarde (wieczne narzekanie drugiej połówki że samochód nie jest zbyt komfortowy).
Mam wrażenie że system wentylacyjny ma problem z odparowaniem szyby przedniej podczas eksploatacji jesienią.
Wystarczająco miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu mając na uwadze klasę samochodu.
Podczas jazdy na silniku elektrycznym słychać tylko odgłos toczenia się kół. Silnik spalinowy ma swój charakter przy wyższych prędkościach ale wszystko w granicach normy.
Na szczęście mam pakiet serwisowy. Zobaczymy ile będą kosztowały ewentualne naprawy.
Wysoka cena zakupu może być zrekompensowana codziennym ładowaniem samochodu z domowego gniazdka.
Na dzień dzisiejszy brak jakichkolwiek usterek.
Jak do tej pory brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 330e 292KM 215kW [l/100km]