Ocena kierowcy - BMW Seria 3 G20-G21 Touring

Silnik 2.0 330e 292KM 215kW
Rok produkcji 2022
BMW Seria 3 G20-G21 Touring 2.0 330e 292KM 215kW od 2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie : przy 2 tonach auta,już przednie wahacze zostały uszkodzone(65 tys przebiegu).
Jest to moje już trzecie na przełomie 10 lat auto służbowe tej marki. wymogi koncernowe zmusiły do zakupu hybrydy typu plug-in,żeby cyferki dotyczące emisji C02 w g/km się zgadzały. auto użytkuje od zerowego stanu licznika-wyjechałem nim z salonu. zaczną od zewnętrza i karoserii. po 8 latach bmw w białym kolorze,skusiłem się na czarną barwę i tutaj totalna porażka. lakier regularnie wymaga gruntownego mycia,a już po 2 miesiącach wyszły głębokie rysy na przednich słupkach w okolicy szyby czołowej. ewidentnie widać jak pracują szczotki na myjni automatycznej. od tamtej pory myję bmw tylko na bezdotykowych myjniach,ale widać,jak w tym modelu przyoszczędzono na grubości powłoki. na prawych drzwiach mam spory odprysk farby,bo ktoś otworzył obok zbyt szeroko drzwi. poza tym ten model ma bardzo słabą klimatyzację i przy polskich upałach,w aucie jest bardzo gorąco. poprzednio jeździłem białym 3GT i tam system wentylacji i klimy był mega wydajny. jeśli chodzi o wnętrze,to ja już się przyzwyczaiłem do ergonomii i ta jest oczywiście na dobrym,wysokim poziomie. z minusów,od nowości słychać delikatne piski od strony wentylacji. auto jest nadal na gwarancji i serwis kazał mi nagrywać video telefonem,by to wyłapać!!! jak na cenę samochodu,prawie 300 tys brutto,to chyba człowiek spodziewałby się lepszej obsługi,ale jest,jak jest. w grudniu br byłem na dużym serwisie olejowym. ten silnik,mimo ogromnie długich interwałów na wymianę,na tą chwile nie ma apetytu na olej. poprzednie GT3 w diesel'u niestety nie było w stanie dojechać od wymiany,do wymiany gwarancyjnej i woziłem ze sobą olej na dolewki-przebieg mam głównie autostradowy. wracając jeszcze do wnętrza, to troszkę trójka urosła w miejsce dla pasażerów na tylnych siedzeniach, porównując do poprzedniej wersji tego modelu w touringu,ale za to bagażnik jest katastrofą, bo bateria zajmuje jego sporą część i tracimy tutaj na wysokości bagażnika ok 8-10cm i jego kubatura zmalała w oczach. posiadanie hybrydy ma też wadę w postaci małego zbiornika paliwa i ten model ma jedynie 40 litrów zbiornik na benzynę, co przy napędzie 4x4 , robi z ciebie stałego bywalca stacji benzynowej, jak i jest nie lada koszmarem w dłuższych trasach, bo mój rekord to ok 550km na jednym baku, przy bardzo ekonomicznej jeździe.
bez dodatkowego silnika elektrycznego,osiągi spalanie bardzo przeciętne,a samochód waży prawie 2 tony. elektryk robi robotę,ale regularne ładowanie bywa różne. w zależności od pogodu raz to jest 30km,a raz 56km zasiągu(mój dotychczasowy max). auto jest garażowane.
automat,jest ok
nadal jest to stara dobra trojka pod tym względem. do tego xdrive i masa 2 ton,sprawiaja,że auto prowadzi się jak przyklejone do drogi. to moje najlepiej prowadzące się BMW jak dotąd w zimie. z każdego śniegu wyjedzie i poślizgu wyjdzie.
bardzo delikatny i cienki lakier. po 1,5 roku już widać na nim zużycie.
poza fotelem pasażera i słupkiem środkowym,które ograniczają troszkę widoczność na prawą stronę,jest ok. kamera cofania i czujnik działają bdb.
przydałby się bez wątpienia większy bagażnik i bak paliwa,bo czujesz się jak w małym kompakcie,a nie w kombi.
słaba klima latem
jak na tą klasę jest ok wg mnie
silnik benzynowy po odpaleniu dość głośny,gdy zimny. szumy i stuki w nowiutkim aucie.
auto służbowe-dla mnie bez kosztów,ale faktury,które podpisuje w serwisie są porażające.
przy 60 tys km od nowości,nieszczelny wał i wyciek. idąc dalej wycieki z półosi. nadmierne ścieranie się lakieru. skrzypi jak w moim 12-letnim Volvo V70 klima,ale V70 ma na liczniku 408 tys km!!! z tego tygodnia kolejna nowość-wyciek spod turbo
niezidentyfikowane piszczenie od klimatyzacji,problemy z domykaniem się klapy bagażnika, poluzowanie się tylnej klamki drzwi.
wycieki z wału i półosi oraz spod turbo jak opisałem to wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 330e 292KM 215kW [l/100km]

7,7