Ocena kierowcy - BMW Seria 4 F32-33-36 Gran Coupe

Silnik 428i 245KM 180kW
Rok produkcji 2015
BMW Seria 4 F32-33-36 Gran Coupe 428i 245KM 180kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Poprzednie 6-biegowe automaty nie dawały takiej radości
Inne : nie chcę na siłę szukać, może guzik start-stop należałoby przenieść na kierownicę
Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Wybrałem ten model po wielu jazdach próbnych innymi autami i absolutnie tego nie żałuję. Prawdziwa radość z jazdy.
Piękna kultura pracy. Wystarczająca moc 245 KM i rozsądne warunki spalania.
Szybko pracuje, ilość biegów sprawia że zmiana przełożeń jest prawie niewyczuwalna. Jest tak precyzyjna że bez problemu reaguje na pedał gazu pozwalając zmieniać biegi bez użycia manetek czy gałki biegów
Obawiałem się zimy , to moje pierwsze BMW bez x-drive, ale praca systemów wspomagających sprawia, że jazda w każdych warunkach jest przyjemna i bezpieczna. Uruchamiają się błyskawicznie i korygują tor jazdy w sposób niezauważalny dla mniej wprawnych kierowców ( vide: moja żona :) )
W zamian za piękną linię dachu mam ograniczoną widoczność przez tylną szybę. I co z tego. Mam piękną linię dachu.
Wzorowa jak w każdym BMW. Jeżeli miałbym się na siłę do czegoś przyczepić to uruchamianie automatu wycieraczek sygnalizowane jest kontrolką schowaną za kołem kierownicy, więc czasem nie pamiętam czy automat jest włączony
Tylna kanapa jest w mojej wersji sportowych foteli również wyprofilowana jak kubełki co sprawia pewną niewygodę dla osób powyżej 180 cm na dłuższych trasach.
Oczywiście diesel byłby tańszy w utrzymaniu, gdyby to było dla mnie ważne to pewnie kupiłbym diesla.
Cena auta, jak większości aut premium, jest chyba za wysoka, ale nie narzekam bo właśnie takiego auta szukałem
Żadnych nawet najmniejszych usterek
brak