Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Doge2, 9 lat temu
Silnik 518 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
BMW Seria 5 E34 Sedan 518 i 115KM 85kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjny silnik m40b18, naprawdę przy masie auta 1700kg bardzo mało pali i wystarcza do jazdy po mieście i spokojnej jazdy na trasie. dobrze odpala, nie grzeje się i nie klekocze pomimo przebiegu 250 tyś (oryginalny 100%) silnik w ogóle nie bierze oleju, zmieniam olej i filtry co roku przed zimą niezależnie od przebiegu dlatego silnik jest w idealnym stanie.
Przeniesienie napędu : podpory wału muszę wymieniać co 3 lata ponieważ robią tandetne zamienniki
Układ elektryczny : słabe światła mijania pomimo nowych mocniejszych żarówek
Samochód bardzo dobry, wygodny i bezpieczny, mocne hamulce to jego zaleta, ogrzewanie i wentylacja rewelacyjna, wyciszenie lepsze niż w nowym bmw e65, fotele poezja, jakby się siedziało na kanapie, części : np. wahacz dolny SRL 100 zł, łącznik stablizatora chiński 15 zł, oryginalny z aso 60 zł, sprzęgło luk komplet 299 zł, rozrząd gates 240 zł komplet! generalnie auto tanie i łatwe w naprawie, 90% rzeczy robie sam, trzeba trafić na nieskatowany egzemplarz wtedy możemy cieszyć się bezproblemową jazdą.
Mogłby być mocniejszy ale do miasta starczy, malo pali jak na takie auto z lat 90
Trzeba dbać o stan oleju. Wchodzi do skrzyni 1L oleju atf, cena 20 zł...kpina :D
Wytrzymały, auto przejechało po polskich drogach 180 tyś i nadal ma fabryczne zawieszenie.
Cięzko się parkuje/cofa tyłem.
Bardzo wygodne auto
Mało pali jak na tą masę ale trzeba się liczyc z tym ze w mieście Łodzi pali koło dychy na stówe.
za auto dałem 5 tyś zł, co prawda mogłem kupić padło za 2500 ale trzeba by bylo włożyć drugie tyel żeby to jeździło, jestem bardzo zadowolony.
od 3 lat bez żadnej usterki, wiem że moge wsiąść nawet teraz i jechać do Hiszpanii
nigdy nic się nie zepsuło!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 518 i 115KM 85kW [l/100km]

9,1