Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

mossberg_27@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 520 i 129KM 95kW
Rok produkcji 1988
BMW Seria 5 E34 Sedan 520 i 129KM 95kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Inne : caloksztalt. super auto i bezawaryjne
Inne : czujnik wstecznego
oceniam auto bardzo dobrze. obecnie kupujac egzemplarz za ok 12 mozemy ciszyc sie fajnum i niezawodnym autem. co prawda trafiaja sie okazje na allegro za 5 cz 6 tys... odradzam, chyba ze swiadomie decydujemy sie na mala zabawe w mechanika. po zrobieniu auto siee odwdzieczy. odradzam kupno udezonych... przednie podluznice w e34 sa bardzo wrazliwe..... jestem mechanikiem wiec co nieco wiem na ten temat.
kapitalnie, mimo to iz auto kupilem z przebiegiem 180tys, (watpie by byl autentyczny) to silnik naprawde pracuje fajnie. jednak 6 cylindrow to nie to co 4...
no tu to doslownie ideal. skrzynia manualna sprawuje sie kapitalnie. zero zgrzytow i problemow ze zmiana biegow. przy 260000 wymienilem sprzeglo.
auto prowadzi sie bardzo dobrze. choc przyznam ze na poczatku troche plywal przod, ale byla to wina zjechanych wachaczy. po wymianie super. komfortowo i wygodnie. jezdze nia do niemiec do pracy i wiem co to znaczy wygodnie przejechac 1000 km w 9 godz))
przod super, z tylu nieco gorzej. troche przeszkadzaja przednie slupki. ale ogolnie ok
co tu duzo mowic... wszystko pod reka i na miejscu.
dwostrefowe ogrzewanie spisuje sie ok. latem tez spoko, choc przydala by sie klima)
wygoda wygoda i jeszcze raz wygoda.... 4 osoby jada bardzo wygodnie, co do pieciu to..... osoba siedzaca po srodku z tylu nie ma juz tak wspaniale..... ale to chyba w kazdym aucie.
bardzo dobrze. mimo uplywu lat w srodu nadal jest cicho i przyjemnie. naglosnienie mam seryjnie tzn glosniki nokii ale to wystarcza do sluchania muzyki.
nie bede pisal ze jak na ta mase auta i takie tam. balem sie beemki jak ognia, tyle sie nasluchalem o jej apetycie na paliwo..... to bzdura!!!!!! tak mowia tylko zazdrosni laicy ktorzy marza o bmw ale im zony nie pozwalaja bo mamusia mowila ze to auto duzo pali!!! srednio pali ok8 litrow benzyny. gazu 11-13, choc jak jade do niemiec to na dystansie 1000km schodzi do 9litrow LPG. jednak co drogi to drogi.. obecnie jezdze na benzynie gdyz kupuje ja po 3,50!!!!! hehehe i lpg nie ma sensu. spaanie ponizej dot benzyny
mimo uplywu lat dobrze utrzymane auta jednak kosztuja. moja choc juz prawie 20 letnia znalazla amatprow nawet za 10.tys. niestety nie jest nna sprzedaz. oczywiscie zamierzam kupic nowsze auto lecz to pozostanie w rodzinie. a zastapi ja 5-ka... tyle ze 3,0)))) w e39
brak powodow do narzekan
usterek brak. wymienilem co prawda sprzeglo, tarcze hamulcowe , klocki i amorki ale nie dlatego ze musialem tylko bo chcialem. za pol roku juz trzeba by bylo wymienic a skoro mialem kasiorke to zrobilem to od razu. jedyny problem to czujnik swiatla wstecznego.... co jakis czas gina mi te swiatelka))

LPG - zużycie paliwa dla silnika 520 i 129KM 95kW [l/100km]

8,3