Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Silnik 520 i 129KM 95kW
Rok produkcji 1989
BMW Seria 5 E34 Sedan 520 i 129KM 95kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : całość do wymiany
Silniczek pracuje równo a przy tym szybko reaguje na wciśnięcie gazu co jest niezmiernie przydatne podczas wyprzedzania
Skrzynia mogła by być trochę lepsza może przez to że ma już swoje lata nie jest idealna.
Prowadzi się wprost idealnie
Widoczność dobra może gorzej z widzeniem tego co za autem przy cofaniu trzeba uważać żeby nie walnąć kufrem ale taki już urok sedanów :). Ogólnie jest ok w moim poprzednim aucie Fiat Bravo I widoczność była tragiczna słupki przednie zasłaniały sporo kilka razy miałbym stłuczkę właśnie przez nie.
Po tym samochodzie widzę że istnieją auta szykowane pod kierowcę wszystko na swoim miejscu łatwo dostępne mimo swojego wieku auto przegania pod względem ergonomi niektóre nowsze modele
Ogrzewanie dwu strefowe to fajna sprawa ogrzewanie szybko się włącza więc zimą jest idealnie :). Jedyny mankament to wentylator który według mnie chodzi za głośno.
jestem wysokim mężczyzną i pasażerowie którzy za mną siedzą nie mają za wiele miejsca ale i tak jest lepiej niż w mniejszych autach. W cztery osoby podróżuje się bardzo dobrze ale jeśli jedziemy w 5 to pasażerowie z tyłu mają trochę ciasno.
We wnętrzu cichutko przy większych prędkościach robi się znacząco głośno
Na zużycie paliwa nie mogę narzekać jeśli ktoś nie przekracza za często 90 km/h to w 7 litrach się zmieści przy 60% trasa 40 % miasto. Przeglądy jak w każdym aucie. Koszty napraw potrafią doprowadzić o zawał w niektórych przypadkach. Ostatnio musiałem wymienić całe zawieszenie sprężyny amory poduchy wahacze tuleje drążki kierownicze koszt naprawy 3000 zł, ale to inwestycja która zwróci się bezawaryjną jazdą.
Jeśli się dba to nie psuje się nic nawet drobiazgi :))
Żadnych poważnych usterek poza zawieszeniem które jest za delikatne na nasze drogi

Pb - zużycie paliwa dla silnika 520 i 129KM 95kW [l/100km]

8,4