Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Stuff, 19 lat temu
Silnik 520 i 129KM 95kW
Rok produkcji 1990
BMW Seria 5 E34 Sedan 520 i 129KM 95kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
To poprostu BMW. jedni je kochają a inni nie (ci którzy ich nie mają)
Mam starego 12V, zdecydowanie cierpi na brak mocy na niskich obrotach (tylko 164Nm) i nie równo się wkręca, za to jego surowe i dobitne brzmienie jest świetne! No i strzeżcie się pękających głowic!!!
Skrzynia jest precyzyjna i daje wrażenie solidności, choć trzeba uważać z wrzucaniem dwójki - podobno "ten typ tak ma"
tylny napęd daje dużo frajdy - szczególnie zimą na zamkniętym torze!!! nie prowadziłem nowszych wersji ale ta mi wystarcza, świetnie składa się w zakręt (zasługa dobrego wyważenia, jak to w BMW) a zawieszenie jest lepsze niż większości nowych samochodów!
Zły na miasto? skądże! moja matka parkuje nim w centrum. W tym aucie widać koniec maski, a w zakrętach nie przeszkadza boczny słupek.
Bardzo solidne wykonanie. po 14stu latach nic nie skrzypi! rozplanowanie wnętrza jest dobre ale brakuje troche schowków.
Auto szybko się nagrzewa, a i pasażerom z tyłu nie zmarzną nogi, latem starcza szyberdach.
Można siedzieć supernisko i prawie na leżąco , czyli to co fani Beemek lubią najbardziej. Gorzej jak jedziesz z dziewczyną bo ciężko sięgnąć do jej kolan...
Jak ktoś napisze inaczej to się nie zna!!! jedziesz 150kmh i dogadasz się z chorym na zapalenie krtani siedzącym z tyłu - chcesz poszalec to dostajesz porządnie w łem ciężkim młotem!!!
nie pytajcie...
Kupujcie 525i 24V - duża moc i umiarkowane spalanie.
jak narazie wszystko działa...
czasami miewam koszmary o pękniętej głowicy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 520 i 129KM 95kW [l/100km]

14,0