Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Łukasz, 13 lat temu
Silnik 520 i 24V 150KM 110kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 5 E34 Sedan 520 i 24V 150KM 110kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo odporny na korozje. Mało jest tak odpornych i wytrzymałych samochodów. Myslę że ma konkurencje tylko w audi i mercedes.
Zawieszenie : Tuleje belki tylnej. Droga wymiana.
Silnik : Sprzegło wiskotyczne. Dwa razy wymieniałem tą część.
Wersja 520 nadaje się do do spokojnej jazdy. Jest to duży wygodny i trwały samochód. Jednak przy zakupie trzeba bardzo uważać żeby nie kupić auta zużytego lub powypadkowego. Zdecydowanie jest to najlepszy samochód jaki miałem. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jeżeli dla kogoś spalanie 10 litrów to dużo to niech kupi sobie cc 700 a nie bmw.
Pracuje bardzo ładnie. 6 cylindrów to nie 4. Dźwięk rewelacyjny. Silnik jest wysokoobrotowy. Moc pojawia się od 3 tys. obrotów. Silniki m50 są bardzo wrażliwe na przegrzanie. Sprzęgło wiskotyczne musi być w idealnej kondycji aby uniknąć przegrzania i kosztownej naprawy głowicy. Ma wysokie wymagania jeżeli chodzi o olej. Ja stosuje zalecany syntetyk 5w-40. Pracuje super popychacze są ciche po 3 sekundach. Dwu litrowy silnik nadaję się do normalnej jazdy. Taki zresztą chciałem. Jeżeli ktoś jeździ bardziej dynamicznie polecam wiekszę jednostki benzynowe.
Bardzo dobra. Zestopnowanie skrzyni jest bardzo dobre. Drażnić może długi skok dźwigni no ale samochód ma 19 lat! Z tym silnikiem skrzynia ma dość krótkie biegi (któtszy dyfer).
Bardzo cichy i komfortowo zestrojony. Podczas napraw warto kupię markowe częsci które są dość drogie.
Do tyłu słaba. Do przodu ok.
Jak to w bmw czyli super.
Dość dobrze. Dłużej się rozgrzewa niż np. ford.
Z przodu rewelacja. Z tyłu mało miejsca nad głową dla wyższych pasażerów.
Do 160 cisza potem już coś słychać.
Nie jest źle. Jak na duży samochód z 2 litrowym silnikiem. Średnie spalanie przy spokojnej jeździe troszkę poniżej 10 litrów. Na trasie zmierzone 8,3 litra na 100km (4 osoby + bagaż). W mieście spala około 11 litrów ale na krótkich odcinkach nawet do 14. Nie montowałem gazu.
Samochód jest bardzo tani w zakupie jednak cena serwisu tego auta jest wyższa niż innych marek. Nawet w tym wieku jest trwały niezawodny i może służyć jeszcze przez wiele lat.
To jest bmw. Ono się nie psuję, tylko zużywa.
To jest bmw. Ono się nie psuję, tylko zużywa. Przy odpowiednim serwisie i częscich odpowiedniej jakości samochód jest nie do zajeżdżenia. Jest to mój 7 samochód i muszę przyznać że psuję sie kilka razy żadziej niż inne w podobnym wieku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 520 i 24V 150KM 110kW [l/100km]

10,5