Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

xoxo@plusnet.pl, 21 lat temu
Silnik 520 i 24V 150KM 110kW
Rok produkcji 1993
BMW Seria 5 E34 Sedan 520 i 24V 150KM 110kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Marzyłem o BMW - mam BMW, czy kupię następne? Na razie myślę o vanie ze względu na wymagania rodzinne - może kiedyś tak, ale na pewno nie będzie to składak, na pewno będzie nowszy i raczej z serii 7 - jak BMW to na maxa :-)
Ponieważ kupiłem auto w fatalnym stanie, praca silnika nie zachwyca, choć to porządna konstrukcja. Ludziska czasami się ze mną ścigają - przy starcie mają lekką przewagę ze względu na mój automat, ale po 100m giną na horyzoncie we wstecznym lusterku, mimo że to ledwie 2.0 i tylko 150 KM - a autko swoje waży.
Automatyczna - reaguje z opóźnieniem - dziwne uczucie i po 2 latach ciągle nie moge się przyzwyczaić, ale za to superkomfortowo się jeździ
Brak uwag, cichy, nie czuć dziur, nie za miękki - po prostu doskonale zestrojony
Nie wydać tyłu, ale to raczej normalne w limuzynie, poza tym OK
Brak zastrzeżeń - nieco inna obsługa niż w innych autach (zwłaszcza japońskich) ale bardzo szybko okazuje się, że to jednak BMW ma rację :-)
Klima, lewo/prawo, tył/przód - za słaby nawiew na przednią szybę, regulacja temperatury, jednak cały układ reaguje na zmianę ustawień z opóźnieniem - musi poustawiać wszystkie klapki i zaworki elektrycznie
Dużo miejsca, jedynie 3 osoba z tyłu nie ma zbyt wygodnie.
Poprawnie - ponieważ kupiłem auto w nienajlepszym stanie słychać od 100km/h szum powietrza w uszczelkach drzwi
Cosik niezbyt dobrze z moim silnikiem w trasie 9l w mieście 15l - na szczeście LPG - benzyna takie samo zużycie.
drogie ubezpieczenia!!! zwłaszcza w stolnicy :-) po zamontowaniu gazu - tani w eksploatacji, nie licząc kosztów napraw i poprawek
co 2 miesiące w warsztacie - uwaga na składaki - jeśli ktoś lubi wyciągać wnioski z cudzych doświadczeń - to radzę z daleka od składaków
trochę tego było - większość nie z winy BMW lecz poprzedniego właściciela, który zupełnie zaniedbał praktycznie wszystko włącznie z wymianą filtrów i świec - mimo to auto jeździ - podejrzewam że inne produkcje dawno wylądowałyby na szrocie
BMW Seria 5 E34 Sedan