Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Piechu, 20 lat temu
Silnik 530 i 188KM 138kW
Rok produkcji 1990
BMW Seria 5 E34 Sedan 530 i 188KM 138kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Za te pieniądze to jest doskonały samochód i jeżeli lubicie duże samochody to szczerze polecam
Praca silnika sześcio cylindrowego rzędowego jest bez zarzutów silnik ma założoną instalacje gazową Landi Renzo i chodzi idealnioe żadnych skoków obrotów itp.
Skrzynia chodzi twardo ale nie ma problemu z wybieraniem biegów. Czasami przy ostrej jeżdie przy redukcji z trójki na dwójkę bieg niechce wchodzić ale to chyba wina synchronizatora który pewnie powoli będzie się kwalifikował do wymiany.
Trochę kłopotów z przednim zawieszeniem do wymiany mam wachacz i chyba tarcze bo trzęsie przy hamowaniu przy prędkości ok. 140 km/h
To duże auto i gdyby nie spojler na tylnej klapie pewnie bym nie widzial tyłu auta przy cofaniu ogólnie bez większych problemów
Wszystko jest na miejscu tam gdzie by się tego oczekiwało
Może być ale zdarza się że paruje przednia szyba i wieje zimne powietrze z tunelu ale to może przypadłość tylko mojego auta
Miejsca jest mnóstwo w tym samochodzie nie można mu nic zarzucić zarówno z przodu jak i z tyłu można podróżować swobodnie w cztery osoby.
Bardzo dobre wyciszenie dopiero przy prędkości ponad 150 km/h zaczyna głośniej szumieć pęd powietrza
Auto pali gazu na trasie 12l/100km w mieście 18l/100km biorąc pod uwagę cene gazu jest to nie wiele w stosunku nawet do nowoczesnych diesli ( moja żona ma opla corsę CDTI i na trasie z Krakowa do Poznania spalił średnio 6l /100 km to kwotowo wychodzi tyle samo co bmw 12l gazu/100km) pozostałe koszty częsci są jak najbardziej do przyjęcia
Z drobiazgów zacinały się pasy pasażera, schowek się żle zamyka
Uszczelka pod misą olejową, wycieki ze wspomagania, zepsuty wąs od przekładni kierowniczej, do wymiany tarcze hamulcowe

Usterki BMW Seria 5 E34

BMW Seria 5 E34 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu