Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Rav, 19 lat temu
Silnik 524 td 115KM 85kW
Rok produkcji 1990
BMW Seria 5 E34 Sedan 524 td 115KM 85kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
W sumie super autko jeżdżę nim od 2 lat i nigdy nie miałem poważnych kłopotów. Jęśli coś było to pierdoły: pękał mi napinacz od alternatora, pare razy go spawałem aż w końcu wymieniłem na nowy i do tego mieśią ca było wszystko bezawaryjne, aż zrobiłem kolejny serwis no i zmieniłem mechanika. Jestem zły jak pies bo nie mogę przeprogramować zapłonu bez komputera a przewód od 2 tyg. wiozą ze Szwajcarii i dowieżć nie mogą.
ale partacze przy wymianie paska rozrządu schrzanili zapłon i teraz nierówno chodzi i głośniej
bardzo przyjemna i wajcha w super miejscu
komfort jazdy super ale mało wytrzymałe przednie zawieszenie. To przez te nasze super drogi z dziurami jak ser szwajcarski. No może na ostrych zakrętach prz dużej prędkości przysiada tył.
Nie narzekam, tylko przy cofaniu trudno wyczuć gdzie się tak naprawdę kończy.
BMW JEST W TYM MISTRZEM - TO WYSTARCZY ZA KOMENTARZ.
Słabej jakości nagrzewnice- awaryjne, poza tym pada elektronika. Ale zimą można jeżdzić bez majtek
No może faktycznie z tyłu jest ciasno. No chyba że z przodu się nie leży to wtedy jest dużo miejsca.
Jeszcze nikt mi nie powiaedział że to diesel.
Nie wiem jak trzeba jeżdzić żeby spalić więcej jak 12 litrów/100km w mieście. Raz udało mi się tyle spalić na trasie ale waliłem 210 km/h. Na trasie bez kitu spala mi 6,5l/100km - oczywiście jadąc na max.do 140km/h. Ceny części nie są niskie ale w końcu to BMW. Chociaż w sumie nie są astronomiczne.
Tani , oszczędny, komfortowy,szybki, ładny,............ BMW
no tu to różnie bywa... zależy jaki partacz wsadzi łapy.Wystarczy zrobić wymianę pasków u jakiegoś niedoli a ci wszystko się zacznie sypać. Lepiej stawiać samochód do kogoś kto robi rzetelnie. Przyrządy pokładowe a w szczególności liczniki się psują i trudno do diesla później znależć nowy. Ja nie słyszałęm żeby komuś udało się to naprawić bez wymiany całego. No ale mechanicznie jest bajera.
Jest dobrze dopóki się nie zacznie. Póżniej ten co coś schrzani mówi że to nie on i nie wie jak to zrobić. Popsuć to i ja sam potrafie i to za darmo, a tu jeszcze każą płacić...

On - zużycie paliwa dla silnika 524 td 115KM 85kW [l/100km]

6,8