Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Pawel, 18 lat temu
Silnik 524 td 115KM 85kW
Rok produkcji 1989
BMW Seria 5 E34 Sedan 524 td 115KM 85kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Najlepszy samochod jakim jezdzilem,bije na glowe mlodsze roczniki innych marek,komfort i osiagi sa z najwyzszej polki.
Huragan pod maska.Prawdziwa jazda zaczyna sie jednak dopiero po wlaczeniu turbiny.Troszke slaby na niskich obrotach(szczegolnie ze to diesel).Odglos pracy silnika to muzyka,wole tego bardziej sluchac niz radia.
To moj pierwszy diesel,jestem zaskoczony elastycznoscia(oczywiscie na plus)
Zaden z moich poprzednich samochodow tak dobrze sie nie prowadzil.Chociaz zawieszenie mogloby byc twardsze...ale to w koncu limuzyna.
Niestety parkowanie tylem(juz nie mowie o przyciemnionych szybach i nocnej porze) to loteria hehe.Przesadzam oczywiscie,ale widocznosc do tylu b.slaba.Lepiej mi wychodzi parkowanie opla combo czy transita niestety.
Bez razacych wad i bez szczegolnych zalet.
W koncu samochod dla mnie!(mam 185cm i czuje sie jak w salonie na fotelu).to jedna z wiekszych zalet tego samochodu.Z tylu nie jezdzilem.
Nie jest zle.W dzwieku silnika od razu sie zakochalem i mi by nie przeszkadzalo gdyby byl jeszcze glosniejszy ale jesli mam wystawic ocene wyciszenia to najwyzszej nie daje bo sa samochody cichsze.
Na trasie mozna sporo zaoszczedzic,100km/h na 5 biegu to niecale 2 tys obrotow,jednak przy jezdzie dynamicznej spalanie bardzo wzrasta.Wiadomo ze konie mechaniczne na powietrze nie pracuja,a przy tej masie i osiagach,niestety...z czegos to sie bierze.Ale..jezdzilem samochodem ktory mial podobna moc,ale o wiele lzejszym,osiagi podobne a palil jakies 40% wiecej benzyny.Co do cen napraw..lepiej dac wiecej ale dac komus kompetentnemu bo domorosle zlote raczki moga wiecej zepsuc niz naprawic.
W tej chwili sa tak tanie ze az wstyd!A samochod najwyzszej klasy,co niestety odczuwa sie szczegolnie przy serwisie.Zalezy kto co lubi,jesli traktujesz samochod tylko jako srodek transortu kup astre,jesli chcesz samochod z charakterem,o wysokim komforcie i dobrych osiagach-kup BMW
Samochod ma troche lat,wiadomo ze nic nie jest wieczne,wymienie po prostu:el.lusterko,wyciek oleju wspomagania kierownicy,tempomat,zawor nagrzewnicy.
Tylko jedna ale kosztowna:glowica.Podobno czesto zdarza sie peknac aluminiowej glowicy gdy ma pod soba 6 cylindrow,mialem nieszczescie sie o tym przekonac.Regeneracja 700zl,do tego uszczelki,szpilki itp.koszt samych czesci i regen. to okolo1300-1400zl.WYCZULAM WSZYSTKICH!NIE DAWAC ROBIC DOMOROSLYM MECHANIKOM,ktorzy swa pewnoscia siebie powalaja a umiejetnosciami smiesza!To nie maluch,niestety( dla kieszeni) bmw wymaga fachowej opieki!

On - zużycie paliwa dla silnika 524 td 115KM 85kW [l/100km]

9,5