Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

darson@vp.pl, 18 lat temu
Silnik 525 tds 143KM 105kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 5 E34 Sedan 525 tds 143KM 105kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
samochód z tym silnikiem nie do wyścigów. Raczej jazda spacerowa po mieście, na trasie spoko, przyśpieszenia przy wyprzedzaniu OK a nawet lepsze. Mam wrażenie, że lepiej się zbiera przy 100 km/h niż z postoju. Jakość blach OK - żadnych śladów korozji, trwały wydech o fajnym dźwięku.
zimny klekocze al;e po minucie cichnie. szybko się nagrzewa. fajna praca
mam automata. faktem jest, że poniżej 90km/h piątką nie chce jechać, czwórka mało używana, rozpędza się praktycznie na trójce, nieprawda, że piątka włącza się powyzej 120 km/h u mnie spokojnie wchodzi poniżej 100 km/h ale jak się rozgrzeje
bez zastrzeżeń, na polskie drogi standardowe opony 205 /65R15 dobre szersze to walka na koleinach
dobra, fakt środkowy tylny zagłówek przeszkadza
bardzo dobra, niczego nie szukasz, masz pod ręką
sinik szybko się nagrzewa, trzeba dbać o filtr przeciwpyłkowy jak się zamuli to zero nadmuchu
z przodu OK z tyłu trochę jakby mało na tak duże auto, ale wygodnie
jak na diesla uważam, że jest bardzo dobrze - silnik przecież nie pierwszej generacji
średnio pali około 8/100km, dojeżdżam do pracy codziennie. Na trasie litr mniej. Na oponach 255/40ZR17 zużucie większe o 1 litr. Podstawowe czynności robię sam. Do tej pory żadnych napraw.
W porównaniu do innych marek ceny wyższe ale i auto większe. Jakościowo też lepiej. NIe powiem nic na temat serwisu bo nie korzystałem. Podstawowe części ulegające normalnemu zuzyciu jak u innych marek. Wymiana oleju to już jakiś koszt jak nie lejesz byle czego
żadnych problemów - auto z wiarygodnym przebiegiem
brak usterek -niezawodny w każdej sytuacji

Usterki BMW Seria 5 E34

BMW Seria 5 E34 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu