Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Touring

Ready, 11 lat temu
Silnik 2.0 520i 150KM 110kW
Rok produkcji 1993
BMW Seria 5 E34 Touring 2.0 520i 150KM 110kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : mam jakieś tarcze wentylowane i nawiercane i zaciski większe, przez to muszę mieć dystanse na kołach, nie wiem co to za firma ale auto dęba staje przy hamowaniu a i abs świetnie sobie radzi.
Na rynku jest kupa złomów e34, trzeba uważać przy zakupie, moje kupiłem do kosmetyki blacharskiej, ale za to sprawne! oryginalne, nie malowane, nie bite a to, że ma kilka rys i gniotek po gradzie to trudno, idealne są tylko w salonie. może trafić dobrze i jeździć, albo źle i dokładać.
150 km wystarcza do codziennej jazdy, lubi wysokie obroty gdy vanos zaczyna robić robotę. fajny efekt, to w tym motorze lubię, petarda i ryk 6 garów. niestety dla kogoś kto lubi poszaleć to 150 km przy tej masie to za mało. poleciłbym 525i.
z racji wieku i przebiegu zaznaczam, że dobrze coś czasem haczy dwójka przy redukcji.
na oponach 205 przyklejony do jezdni, reaguje na każdy ruch kierownicy i nie jest wcale nim ciężko zawracać.
jak na kombii ok.
wszystko tak jak ma być, nic mi nie przeszkadza. niczego nie szukam, nic mi nie skrzypi, nie trzeszczy pomimo wieku plastiki dobrze wykonane i spasowane.
w zimę po odpaleniu 6-7 minut i ciepło, w lato włączam klimatyzacje i też bajka.
ogromny samochód w 5 osób podróżować można bez problemu. bagażnik też niczego sobie.
jakby było doskonale to by popsuło charakter tego auta, na wysokich obrotach ślicznie warczy.
W mieście jest ciężko osiągnąć jakiś przyzwoity wynik, ale na trasie spokojnie można zejść do 7,5l. W tym roku z katowic do gdańska, tam na miejscu małe wycieczki, łącznie 1400km, na 110 litrach paliwa. Przy czym autostrada to ciągle 140 - 160 km/h.
Za 3000 - 5000 zł można mieć ogromne rodzinne kombi. funkcjonalne i dobrze wyposażone, zadbane jeszcze długo posłuży. ja gazu nie mam i nie narzekam, da się ujarzmić spalanie.
Co można napisać o prawie 20 letnim wozie w tej kategorii ? JAK DBASZ TAK MASZ. Ja nie mam problemów, a jak coś się wypnie to albo to kosztuje kilka złotówek albo coś się wymyśli. Prost rozwiązania, łatwa obsługa, miliony części nowych i używanych.
nie odnotowałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520i 150KM 110kW [l/100km]