Ocena kierowcy - BMW Seria 6 E63-64 Coupe

Silnik 630i 258KM 190kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 6 E63-64 Coupe 630i 258KM 190kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Inne
Inne : Musiałem wymienić rozrusznik.
Duże i długie. Dla pasażerów z tyłu miejsce na nogi praktycznie nie istnieje. Trzeba się przyzwyczaić do kiepskiego promienia skrętu i dość lekkiego sterowania (przyzwyczajenia z E46). Co do osiągów- mieszkam w mieście więc rzadko się rozpędzam. Mimo,że jest to wersja z najmniejszym silnikiem, wydaje mi się ,że auto posiada spory zapas w razie potrzeby wyprzedzenia.
Spalanie mnie nie zaskoczyło. L6 ma to do siebie ,że prawie w ogóle go nie słychać :).
Automat- potrafi denerwować. Wybrałbym manualną skrzynię, jeśli były by łatwiej dostępne.
Jak wspomniałem, brakuje mi "ciężkiego" sterowania z E46, jakkolwiek to trochę inna klasa auta. Auto prowadzi się ok. jakkolwiek nie lubi skręcać w mieście ze względu na swoją długość.
Długa maska- trzeba się przyzwyczaić do rozmiarów tego samochodu.
To grand tourer, więc tylko dla kierowcy i pasażera- Super. Nie mam dzieci oraz nie wozę pasażerów. * brakuje łatwo dostępnego schowka na okulary... :)
Części z bmw 5 których jest doć dużo. Trzeba kupować "runflat" opony, co "boli" :).
po 3 tygodniach od zakupu spalił mi się rozrusznik... jak się okazało był on na drodze do grobu już od kilku miesięcy. nowy kosztował ok 500zł (pewnie nie oryginalny ale... to tylko rozrusznik).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 630i 258KM 190kW [l/100km]

13,2