Szukaj

Ocena kierowcy - BMW Seria 6 G32 Gran Tourismo

Dawid, 5 lat temu
Silnik 620d 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
Przebieg: 2 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
BMW Seria 6 G32 Gran Tourismo 620d 190KM 140kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
5,00
18% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Silnik : Bardzo oszczędny i świetnie zestrojona skrzynia biegów
5,0
Całokształt
Bardzo przestronne, rodzinne auto. Świetnie zestrojona skrzynia biegów, wyciszenie na doskonałym poziomie. Przy jeździe mniej więcej przepisowej, samochód pali na trasie 6,1L, dla mnie kosmos przy tych gabarytach, wadze 1750kg i kołach 245 przód i 275 tył. Naprawdę nie wiem jak oni to zrobili. Bez zbędnego oszczędzania przy prędkościach na trasie do 150km/h pali mi średnio ok 7L. Jestem bardziej niż zadowolony. Pomimo z pozoru słabego silnika auto przyspiesza w 7,9 sekudny do 100km/h, więc zupełnie przyzwoicie, wyścigówka to nie jest ale daje radę. Moje 6GT jest bardzo mocno doposażone, polecam asystentów kierowcy+, system przewiduje sytuacje na drodze i podczas parkowania, naprawdę fajna sprawa.
Wrażenia
5,0
Silnik
Obawiałem się, że ten silnik będzie za słaby do wielkości samochodu, ale osiągi ma takie same jak moja poprzednia F10 z tym silnikiem, a przyjemność z jazdy jeszcze większa.
5,0
Skrzynia biegów
Jak to w BMW, majstersztyk. Tryby odzwierciedlają ich charakterystykę, świetny tryb sport. Wszystko idealnie zestrojone, bez turbo dziur i tym podobnych rzeczy.
5,0
Układ jezdny
Mam aktywne zawieszenie, tzn tylna oś jest skrętna. Człowiek ma wrażenie, że jedzie małych hatchbackiem a nie 5m limuzyną, Rewelacyjny układ, wyprzedzanie, czy omijanie przeszkód, nawet gwałtowne, odbywa się bez nadmiernych przechyłów auta. Miałem do wyboru, albo aktywne albo pneumatyczne. Tych dwóch układów niestety nie można połączyć i nie żałuję, że wybrałem aktywne, dla mnie jest bezpieczniejsze.
5,0
Karoseria
Co tu dużo mówić, jednemu się podoba, drugiemu nie. Zabezpieczyłem powłoką ceramiczną i teraz mycie samochodu, to czysta przyjemność. Kształt przyciąga uwagę, tym bardziej, że bardzo mało tych aut jeździ na naszych drogach.
Komfort
5,0
Widoczność
Bardzo dobra, a tam gdzie oko nie sięga, pomogą kamery 360 stopni, to obowiązek w tego typu aucie.
5,0
Ergonomia
Bardzo pewnie się prowadzi, układ kierowniczy precyzyjny i przewidywalny. Nie mam żadnych uwag
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Fotele wentylowane i ogrzewane. Klimatyzacja z jonizowaniem wnętrza bardzo szybko nagrzewa samochód, już po 500m zaczyna być ciepło. Na tylnym rzędzie autonomiczna klima i nawiewy w słupkach. Brawo!
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Mega dużo miejsca dla wszystkich, proszę zobaczyć testy video. Auto na płycie od 7. W końcu mogę rozłożyć się bez obawy o pasażerów z tyłu. Rewelacja. Ilość miejsca to był priorytet przy wyborze auta. Jestem naprawdę zadowolony. Należy wspomnieć też o bagażniku, który jest ogromny. W końcu pojadę na narty bez kufra na dachu, Kanapa dzieli się 40/20/40 i to w połączeniu w torbą na narty BMW załatwia sprawę.
5,0
Wyciszenie
Wyciszenie absolutnie na najwyższym poziomie, nie wiem jak jest w klasie 7, pewnie jeszcze lepiej, ale w porównaniu do klasy 5 widzę duży postęp. Wewnątrz jest naprawdę cicho, nawet przy dużych prędkościach.
Ekonomiczność
5,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Przy tym spalaniu to tylko ubezpieczenie może boleć, ale pakiety przeglądów i naprawcze dają spokój na 5 lat, a potem wiadomo - nowe auto ;)
5,0
Stosunek jakość/cena
Auto drogie, nie ukrywajmy, ale coś za coś. Jakość wykonania, wielkość, musi kosztować. Dealerzy dają dobre rabaty, więc warto się targować.
Niezawodność
5,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Za krótko jeżdżę, żeby to ocenić
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 620d 190KM 140kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,1
Minimalne średnie zużycie paliwa
7,1
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,1
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
BMW Seria 6 G32 Gran Tourismo