Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E32

tomek@e32.pl, 14 lat temu
Silnik 730 i 188KM 138kW
Rok produkcji 1989
BMW Seria 7 E32 730 i 188KM 138kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie auto mnie zaskakuje , pomimo dużego przebiegu w samochodzie wszystko działa. Dobrze się prowadzi i daje dużo frajdy z jazdy.
Układ elektryczny : Psujący sie włącznik świateł awaryjnych
Jestem z auta ogólnie zadowolony. Nigdy mnie nie zawiodło, jedyne na co można narzekać to na wydatek na stacji paliw.
Auto spisuje się świetni. Silnik pomimo dużego przebiegu odpala za pierwszym razem , obroty nie falują , nie ma też problemu z wkręcaniem się na obroty.
Klasyczny automat ma swoje wady ale jest niezawodny.
Auto pomimo dużej masy prowadzi się bardzo pewnie nawet przy wyższych prędkościach.
Bardzo Dobra, duże lusterka ułatwiają manewrowanie, przydatny gadżet polecam dokupić czujniki parkowania z uwagi na długość prawie 5m.
Wszystkie wskaźniki i pokrętła , włączniki i przełączniki rozmieszczono intuicyjnie.
Climatronik nie każdy lubi ale mi on odpowiada.
Bardzo Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu.
W aucie jest cicho nawet przy wyższych prędkościach.
ogólnie auto tanie w utrzymaniu nie jest ale nie jest też tak bardzo drogie jak sie wydaje. Jest raczej przeciętne a jak na swój wiek jeśli trafi się na zadbany egzemplarz to wystarczy tylko dbać o przeglądy i wystarczy lać paliwo i jeździć.
Jeśli trafimy zadbany egzemplarz to możemy się cieszyć długim bezproblemowym użytkowaniem. Za tą cenę trudno dostać auto z podobnym wyposażeniem. Należy jednak uważać na chwyty sprzedawców. Nie dać sie oszukać na przebieg 150 tys km i bez wypadkowy a klimatyzacje wystarczy nabić bo pieniądze które będziemy musieli włożyć w doprowadzenie auta do stanu używalności przekroczą sumę jaką wydamy na zadbany egzemplarz.
Zdarzają się drobne usterki ale raczej nie są doskwierające, najczęściej związane z układem elektrycznym , jak brak miejscowego podświetlenia czy nie działający przełącznik.
Miałem raczej jedną uciążliwą usterkę związaną z paleniem sie bezpiecznika od pompy paliwa co utrudniało jazdę ale zostało to usunięte przez elektryka, było jakieś zwarcie czy coś takiego a po za tym auto spisuje się idealnie. Nigdy mnie nie zawiodło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 730 i 188KM 138kW [l/100km]

13,5