Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E38

Daro, 11 lat temu
Silnik 728 i 193KM 142kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 7 E38 728 i 193KM 142kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Przy kupnie nie myślałem że 2 tonowa limuzyna zachowuje się w zakręcie lepiej niż mniejsze auto klasy średniej.
BMW \"radość z jazdy\" no po prostu tak jest. W tym samochodzie mamy chyba wszystkie bajery jakie cieszą,automat, konkretny silnik, lampki (11szt. jak otworzy się drzwi a ile jest wszystkich to ciężko zliczyć), schowki, klimy, skóra czy podgrzewane fotele itd. TYLKO DLACZEGO TRZEBA TANKOWAĆ PO PRAWIE 6zł za litr.
Silnik jest idealny jak na swoje lata, dość mocy i elastyczności na niskich obrotach. A jak przestawi się rozrząd przy ok 3600 obr to jest jeszcze fajniej. Ale jakbym miał kupić drugi raz to wolał bym silnik 4.4 V8 benzyna albo 3.9 V8 diesel, auto swoje waży (1920kg masy własnej przy silniku 2.8)
Skrzynia to mistrzostwo (podobnie jak w mercedesie) nie przesadza z przeciąganiem obrotów no i praktycznie nie da się odczuć kiedy i na jakim biegu się jedzie. Dodam dla ciekawskich że przy 100km/h mamy obrotomierz poniżej 2000 obr/min , a przy 200km/h mamy 3600 obr/min no coś pięknego
No i tu też pełna perfekcja (dodam że opony mam nie standardowe po niższy profil na większej feldze)
Jak na taki gabaryt to dość dobra widoczność
Ogólnie ergonomia jest na poziomie
Ogrzewanie i klima jest super bo cały rok mam ustawione na 21\'C i automatyka robi wszystko świetnie poza jednym BARDZO PARUJĄ SZYBY w deszczu i to nie tylko w mojej bmwuszce bo kupli to samo, nawet jak wymieni się filtry kabinowe
Przestrzeń nie powala bo mercedes czy audi ma chyba więcej miejsca. ale nie będę narzekał.
Wyciszenie bardzo dobre, przy 100km/h jeżeli wyłączymy radio i jedziemy sami to jest tak cicho że aż głupio. przy 200km/h też można szeptać i będziemy się słyszeć.
I tu już nie tak wesoło, poniżej 10 l/100km raczej nie ma co liczyć, chyba że jedziemy do 100km/h na trasie oczywiście. Miasto ok 14-16 trzeba zawsze liczyć. Dodam też że jakby jeździć jak reszta użytkowników drogi to na pewno auto pali mnie niż napisałem ale jak można tak powoli się bujać BMW ???
Cena do jakości jest idealna bo ludzie chcą za jakieś pierdzikóło np. lupo bez wyposażenia tyle co za BMW 7 w którym mamy radość z jazdy
Przez 2 lata jeszcze nic się nie zepsuło nie licząc części eksploatacyjnych: amortyzatory, zawieszenie, klocki tarcze
Brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 728 i 193KM 142kW [l/100km]