Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E38

Adam, 9 lat temu
Silnik 728 i 193KM 142kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 7 E38 728 i 193KM 142kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskoczyło mnie mile niskie spalanie jak na tak duże i komfortowe auto
Układ elektryczny : Silnik nawiewu
Jak na swój wiek i przebieg auto bardzo dobrze się trzyma. Wysoki komfort jazdy dużo miejsca w środku, spalanie nawet niskie jak na tak duże auto w trasie poniżej 12 litrów LPG przy prędkościach ok 150 km/h w mieście ok 15l gazu za taka cene nic lepszego nie miałęm w porówaniu do innych aut gdzie ludzie opisują zę palą mało, oczywiście że palą ale jadąc 80-90 km/h miałem wiele aut i z tego jestem bardzo zadowolony i polecam je wszystkim!
Silnik praktycznie bezawaryjny, tylko wymieniam oleje 360 tys przebiegu nadal półsyntetyk, skrzynia pancerna debilo odporna, przeniesienei napędu bajka przy 120 km/h ok 2 tys obr. przy 140-150 2,5 tys obr. dzięki temu w trasie można zronić 100 km za ok 20 zł na LPG przy dużych prędkościach.
Skrzynia automat z tipronikiem debilo odporna! Pijany znajomy podczas jazdy trasą zaczął zmieniać na siłe biegi wrzucił wsteczny potem P Auto zatrzymałem wrzuciłem D i pojechało dalej. Drifty palenie gumy katowanie skrzynia żyje i ma się dobrze.
długo żywotne zawieszenie mało kiedy się coś wymienia i łatwy dostęp do wymienianych części
fotele dość wyoko jak na auto takiej klasy bardzo dobra widoczność drogi .
Dobre wykończenie wnętrz wszystko solidne po kolejnych rozkładaniach i skłądaniach nic sie nei urywa nic w aucie nie treszczy jedzie sie cichutko
Ogrzewanie ogólnie bardzo dobrze miałem jedynie raz problem z silnikiem nawiewu w którym skończyły sie szczotki ale to 2 godzinki roboty nowe szczotki i wszystko chula.
Dużo miejsca dla kierowcy jak i pasażerów dalekie podróże nie stanowią problemu można sie wygodnie rozsiąść jak przed telewizorem :) bagażnik również pojemny
Wyciszone auto chyba maksymalnie przy dużych prędkośćiach powyżej 150 km /h słychać tylko jak wiatry omywaja szyby i ewentualnie opony zimowe
Praktyczne bezawaryjny, Tanie części łątwość montarzu. niskie spalanie
Miałem wiele samochodów może niektóre mniej paliły ale napewno nie przy takich prędkościach i przy takim komforcie podróżowania.
Mało kiedy pojawiają sie drobne usterki wszytsko jest solidnie wykonane. Jedyna drobną usterka w moim modelu jest niezaykająca sie popielniczka. Ale wiadomo sama sie nei popsuła
z poważniejszych usterek to miałem jedynie awarie silnika wentylatora trzeba było wymienić szczotki w silnikiczku nawiewu i jest dobrze

LPG - zużycie paliwa dla silnika 728 i 193KM 142kW [l/100km]

12,7