Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E38

SPiDi, 14 lat temu
Silnik 740 i B40/1 286KM 210kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 7 E38 740 i B40/1 286KM 210kW 1994-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjna 4 litrowa jednostka v8! :)
Silniczek na prawdę dynamiczny i elastyczny. Piękne brzmienie V8, która jest słyszalna dopiero po uchyleniu szyberdachu, bądź okna. Polecam na prawdę 4 litrową jednostkę lub jej następce 4.4 litra, bo silnik ten łączy oszczędność (jeżeli 15 litrów BP po mieście można nazwać oszczędnością) oraz przyzwoite osiągi i dynamike.
Posiadam manualną 6-biegową skrzynie biegów. Bardo precyzyjna, jej sporą wadą niestety jest fakt, że jak się o nią nie dba, lubią badać synchronizatory drugiego biegu, które niestety są nieosiągalne nawet w serwisie BMW. Ja niestety kupiłem z takową usterką, lecz póki co da się jeździć, ponieważ auto nie czuje różnicy, czy wrzucisz 2 bieg czy 3.
Zawieszenie rewelacyjnie dopasowuje się do stylu jazdy oraz nawierzchni drogi. Minusem jest fakt, że lubi się w miare szybko "wyrabiać" na naszych polskich wspaniałych drogach. Wynagradzają to w miare niskie ceny części zawieszenia.
Widoczność na przód i boki rewelacyjna według mnie. Minusem jest widoczność tyłu, która jednak po wyczuciu gabarytów auta na prawdę w niczym nie przeszkadza. Auto nie mogłoby być mniejsze, czy krótsze, bo zepsułoby cały jego piękny wygląd.
REWELACJA. Szybko się nagrzewa, szyby rozmrożone praktycznie pi kilku minutach od odpalenia auta. Klimatyzacji jeszcze nie miałem okazji sprawdzić porządnie, ale jak na moje kilku dniowe testowanie jest na prawdę przyzwoita.
Rewelacyjna przestrzeń dla kierowcy i jego pasażera, gorzej troszke z tyłu, choć miejsca i tak jest sporo. Wynagradza to wersja long, która miejsca z tyłu ma znacznie więcej. Jednym słowem: LIMUZYNA. Przecież to własnie limuzyne chcieli uczynić z tego auta niemieccy konstruktorzy :)
Cichutko i przyjemnie :)
W przeliczeniu masa/moc/spalanie jest na prawdę przyzwoicie. 15 litrów po mieście na 2 tonową limuzyne z 4 litrowym silnikiem jest na prawde ok.
Jakie auto z takim wyposażeniem dostaniemy za 14 - 20 tys.? Żadne :) Gorąco polecam!
Częstą usterką jest wypalanie się pikseli w liczniku.
BRAK. Jedynie tak jak pisałem, problemy zdarzają sie z drugim biegiem w manualu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 740 i B40/1 286KM 210kW [l/100km]

13,0