Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E38

Michał, 14 lat temu
Silnik 740 i B40/2 286KM 210kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 7 E38 740 i B40/2 286KM 210kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : To przyspieszenie. Rewelacja żeby wyprzedzić tira nie trzeba się zastanawiać. Wciskasz kick downa i auto wręcz startuje. Miny wymijanych ludzi- bezcenne
Doskonale. BMW naprawdę się postarało. Prawdziwe drewno a nie jakaś podróba, najwyższej jakości skóra, auto z przebiegiem ponad 200 tyś a w środku wygląda prawie jak nowe. To o czymś świadczy. Proszę mi pokazać inne auta z takim przebiegiem i tak zadbanym środkiem.
Elastyczność niesamowita. Przyśpieszenie w niecałe 7s do setki przy automacie to rzadkość.
Precyzja. Zmienia biegi bez szarpnięć. Dostosowuje się do kierowcy. Nie trzeba używać tip-tronik. Rewelacja
Jedna gwiazdka mniej bo spodziewałem się większego komfortu. Połączono sport z komfortem co powoduje większą odczuwalność nierówności
Bez park tronik się nie obejdzie. Posiadam te czujniki i daje radę w zatłoczonym mieście. Niestety poszukiwania odpowiednio dużego miejsca do zaparkowania zajmują trochęczasu.
Wszystko na swoim miejscu kokpit zwrócony do kierowcy. Każdy włącznik na wyciągnięcie ręki. A gdy na kogoś czekasz czas umili ci telewizja która świetnie odbiera wszystkie kanały jak antena siatkowa. Rewelacja
Pomimo wielu starań czasem klima wdmuchuje tak jakby wilgotne powietrze. Poza tym super. drogie filtry pyłkowe na kabinę FILTRONA ok 250zł
Wszystko super wypośrodkowane. Ani nie za dużo ani nie za mało
250 na liczniku i jak się chce to można śmiało rozmawiać. Tylko nikt nie ma odwagi przy tej prędkości ust otworzyć. Gdy się stoi na skrzyżowaniu to można się zastanawiać czy silnik pracuje. Mam auto na gaz z listwami MATRIX, które pracują ciszej niż wtryski benzyny.
Przy zakupie silnika 4.4 człowiek musi liczyć się z wydatkiem na paliwo niestety. Po montażu instalacji gazowej jeżdżę porównywalnie kwotowo co ojciec VW BORĄ z 2001r. 1,9 TDI. Poniższe spalania podaję na gazie.
Moje auto wyceniam na 40 tyś co za to można kupić nowego? Za luksus się płaci.
Po zakupie naprawiłem tylko piksele na wyświetlaczu. Nic poza tym
Jeśli dba się o auto to nie będziemy mieć żadnych niespodzianek. Ja wymieniłem olej i filtr w skrzyni biegów, serwis twierdzi że się tego nie robi, a później ludziom skrzynie padają.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 740 i B40/2 286KM 210kW [l/100km]

16,2