Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E38

bartas81, 9 lat temu
Silnik 730 d 193KM 142kW
Rok produkcji 2000
BMW Seria 7 E38 730 d 193KM 142kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak go kupiłem silnik chodził cichutko jak benzyna, przyspieszenie super jak bym jezdzil benzyna, auto spala w porównaniu z audi a6 tyle samo ale dynamika silnika nie porownywalna
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów
Silnik : Wtryski, układy chłodzenia osprzęt
Układ elektryczny : czujniki, wyświetlacze, wskazniki lampy xenon i ringi
Auto doprowadza Mnie do szału i tyle. W zyciu tyle nie wsadzilem co w wszystkie bmw jakie mialem a bylo ich sporo bo 525tds e34 BMW e36 316 compact, BMW e30 325i, BMW E46 320D, BMW e32 730i do dzisiaj mam e32 bez poważnych awarii a posiadam je od 5 lat zapalam i jade a to E38 to kpina jakas jest.
Silnik ok natomiast osprzęt to jakaś kpina, Wtryski, przepływomierz, czujniki temperatury, czujniki położenia wału, termostat pękający, sterownik ABS ESP Elektronika katastrofa, systemy komfortu. termo zawory od ogrzewania
Skrzynie automatyczne za słabe do diesla, przez 3 lata dwa razy regenerowana ( kosz i sprzęgło hydro)
Słabej jakości końcówki drążków, sworznie, wachacze.
Widoczność doskonała
Ergonomia jak to w BMW jak zawsze super
Ogrzewanie dobre, webasto jest super sprawą, ie parują szyby jak w Audi czy VW ale często się lubi psuć elektrozawór Koszty z robotą 500zł.
Przestrzeń jest ok ale wydaje mi się że w audi a6 jest tyle samo miejsca.
Tragedia auto z zamkniętym szyberdachem. szumi przy prędkościach rzędu 100km w innych BMW tego nie było wkurzająca sprawa.
Nie polecam dla ludzi którzy oszczędzają, auto z przebiegami ponad 200tys to skarbonka bez dna, naprawy nigdy sie nie koncza jak nie wtryski to termostat jak nie to to skrzynia jak nie skrzynia to czujniki itd bez konca.
Jakość auta dobra wykończenie super, ale nie powala wyskakujące włączniki w drzwiach, pękające oporniki w drzwiach kierowcy itd.
Nie liczcie ze auto 15 letnie ma przebieg 160tys to nie mozliwe! drobne usterki doprowadzic moga wlasciciela do szału.
Skrzynia biegów dwa razy Regeneracja wtrysków Układ chłodzenia

On - zużycie paliwa dla silnika 730 d 193KM 142kW [l/100km]