Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E38

bobibmw, 7 lat temu
Silnik 740 d 245KM 180kW
Rok produkcji 2000
BMW Seria 7 E38 740 d 245KM 180kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Auto nie młode , zakup e38 w małych pieniadzach nie jest dobrym wyjściem , doprowadzenie do stanu dobrego tego auta dużo pochłonie.Trzeba lubić ten model , ale można mieć super auto z klasą. Ponieważ ceny e38 jak i innych aut wysokiej klasy spadają dość szybko i wtedy nabywają je osoby które najnormalniej w świecie nie dbają i je dojeżdzają , bo myślę że servis auta kończy się na wymianie oleju-żeby chociaż tyle zrobili , bo na rynku poprostu jest dużo sztuk zaniedbanych i ich zakup poprostu kończy się zniechęceniem do danej marki czy modelu.Takie auta mają swoją wartość i nie można kupować tanich bo są nie doinwestowane, ja kupiłem swoją w 2014r , dałem 27tys , przez ten okres wrzuciłem oprócz podstawowego servisu 5tys , czy dużo , nie bo po pierwsze to już lata swoje ma , drugie , kupowałem bo go chciałem i miło jest mieć zdrowy egzemplarz , to po prostu cieszy .Co do samego auto - to już drugie e38 u mnie , wcześniej 97 3.5iA , przedlift jest równie dobrym autem , choć myślę że polifta trochę lepiej zrobili bo nawet dziś nie mam nigdzie nawet rdzawki. 4.0d w kosztach coś jak 750i ,bdb silnik , auto drogie było jakie nowe , i dziś koszt proporcjonalnie drogi jest w stosunku do ich wartości po tych 16 latach. Ja mogę polecić auto , ale naprawdę jak chcesz dla siebie , cieszyć się modelem nie możesz szukać tanich sztuk , uważam z praktyki że zakup poniżej 16tys tego auta może być złym wyjściem, zdrowe egzemplarz dziś chodzi ok 20tys w górę , polecam najpierw sprawdzać ceny w DE ładnych sztuk i dopiero odnieść się do tego co jest na PL ryku , dziw że tam zdrowe sztuki są droższe zdecydowanie niż te PL perełki.Wniosek mozna wysnuć chyba jeden , tam są faktycznie utrzymane i servisowane porządnie , za tym idzie też cena.

On - zużycie paliwa dla silnika 740 d 245KM 180kW [l/100km]

10,8